Nietypowe zainteresowania krakowskich złodziei. Spowodowali ogromne straty!

Musisz przeczytać

Kradli pieniądze, obuwie, a także… kable budowalne. Trzech mężczyzn odpowie teraz za szereg przestępstw popełnionych w Krakowie, szkody wyceniane są na setki tysięcy złotych!

Od maja do października policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o tym, że z jednego z placów budowy w Łagiewnikach dochodzi do kradzieży kabla elektrycznego. Wartość strat osiągnęła blisko 200 tysięcy złotych. Kryminalni ustalili trzech sprawców.

– Dwóch, w wieku 21 oraz 32 lata, zatrzymano w mieszkaniu na jednym z krakowskich osiedli nieopodal ulicy Zakopiańskiej. W trakcie policyjnej wizyty zachowywali się w sposób wulgarny i agresywny. Nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w wykonywaniu dalszych działań. Okazało się, że obaj sprawcy, w tym dniu zdążyli się jeszcze włamać do samochodu osobowego marki Subaru skąd zostało skradzione blisko 7 tysięcy dolarów, a właściciel uszkodzonego pojazdu wyliczył łączne straty na 60 tysięcy złotych – informuje policja.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej jednostki. Kryminalni ustalili, że stoją oni również za włamaniem do samochodu dostawczego stojącego na parkingu przy ulicy Grota Roweckiego, które miało miejsce na początku października. Ukradli stamta odzież oraz obuwie przeznaczone na handel. Właściciel towaru wycenił łączne straty na ponad 8 tysięcy złotych. 

– Z koeli 16 listopada w jednym z mieszkań w Borku Fałęckim kryminalni zatrzymali kolejną podejrzaną w sprawie kradzieży kabli osobę, 32-letniego mężczyznę. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto dwóch sprawców odpowie także za kradzież z włamaniem, za co kara pozbawienia wolności jest dwukrotnie wyższa – podaje policja.

jk   

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca