Niezwykły ambasador Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego! A w tle ochrona maluchów z zagrożonych gatunków

Krakowskie zoo przygotowuje się do II edycji Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, który odbędzie się w dniach 8-14 marca.

W tym roku akcja – organizowana wspólnie z 12 ogrodami zoologicznymi w całej Polsce – odbędzie się pod hasłem „Maluchy na wagę złota”. Każdy ogród wybrał  swojego ambasadora, czyli malucha zagrożonego gatunku, urodzonego w danym ZOO. W Krakowie ambasadorem został ulubieniec dzieci i dorosłych – lemur katta.

– Tematem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej kampanii jest hodowla zagrożonych gatunków. Nasz ogród ma się czym pochwalić. Z powodzeniem rozmnażamy wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. 11 marca w dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, podczas tematycznych spacerów, będziemy informować skąd się biorą zwierzęta w zoo, opowiadać o najbardziej zagrożonych gatunkach oraz o misji ogrodów zoologicznych – mówi Teresa Grega, dyrektor Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Uczestnicy mają w dowolnej technice uwiecznić na swych pracach krakowskie najcenniejsze maluchy, do których należą m.in. jeleń milu, tamaryna białoczuba, antylopa addaks, koronnik szary (żuraw koroniasty), hipopotam karłowaty, lemur katta, tygrys amurski, kułan, koń Przewalskiego.

Prace plastyczne można przesyłać do ZOO do 9 marca. Ogłoszenie wyników 11 marca na stronie internetowej i mediach społecznościowych ogrodu.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie