Nocne rajdy pod Krakowem! Policja zatrzymała proceder nielegalnych wyścigów

Musisz przeczytać

Zbierają się wieczorami lub nocą i bawią w kierowców rajdowych. Tyle, że robią to wbrew prawu, na drogach publicznych. Policja przeprowadziła akcję przeciwko nielegalnym wyścigom. I to w kolejnym miejscu w okolicach Krakowa.

Pod koniec sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych odbywających się w miejscowości Brzegi (m.in. na Trakcie Ojca św. Franciszka) pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”, którego główną atrakcją były nielegalne wyścigi samochodowe. Kilkadziesiąt samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”, łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości.  

„Mundurowi przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których wylegitymowali 117 osób. Policjanci ujawnili 54 wykroczenia w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy kierowano do sądu” – czytamy w komunikacie policji.

Do sądu trafi także sprawa kierującego, który wsiadł za ,,kółko’’ pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w trakcie tych działań zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów.  

Przypomnijmy, że podobną akcję przeprowadzono w lipcu w Krakowie. – Pod szczególnym nadzorem w miniony weekend znalazły się te odcinki dróg, na których według operacyjnie zebranych informacji zwyczajowo dochodzi do organizacji nielegalnych wyścigów. Największe siły zaplanowane były na porę wieczorowo – nocną. Działania były skuteczne, do pirackich rajdu na kontrolowanych trasach nie doszło – informowali wówczas policjanci, a szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Z kolei przed rokiem to Brzesko miało być miejscem nielegalnych wyścigów samochodowych. Grupa BNR Brzesko Night Racing zrzeszająca fanów tej niebezpiecznej zabawy próbowała zorganizować drugą edycję wydarzenia nazwanego BNR ILLEGAL NIGHT, na szczęście policja czuwała.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca