Nocne wyścigi ulicami Krakowa? Nowe fakty!

Musisz przeczytać

Są nowe fakty w sprawie nocnego, udaremnionego przez policję zlotu samochodów. –  Już od samego początku policja robiła problemy i zaczęła blokować wjazd tak, że automatycznie osoby, które chciały wjechać na zlot robiły korek – pisze w liście do naszej redakcji organizator imprezy.

Chodzi o sobotni zlot samochodów, który krakowska policja nazwała „nocnym wyścigiem”. Efektem kontroli było nałożenie 210 mandatów i sporządzenie czterech wniosków ukaranie do sądu. – Ponadto 35 kierujących utraciło dowody rejestracyjne a 4 – prawo jazdy. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego także 4 kierowców prowadzących samochody po wpływem alkoholu oraz jednego który znajdował się pod wpływem narkotyków. Ponad 80 kierowców odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości – informują policjanci.

Tymczasem organizatorzy zlotu przesłali maila do naszej redakcji, w którym odpowiadają na akcję policji. Poniżej prezentujemy treść listu [pisownia oryginalna]:

„Witam!

Z tej strony organizator sobotniego zlotu w Krakowie.

Piszę w takiej sprawię że wszystkie media robią kopiuj wklej a później musimy to wszystko prostować.. A więc zaczne może od tego że zlot był w 100% legalny.. Na terenie King Square (tandeta) Wynajęliśmy parking, na którym byliśmy w stanie maksymalnie zmieścić 400 samochodów…. Dzień przed zlotem pewna osoba wrzuciła nam stronę o chorej Poli na nowotwór oka.. Po szybkim zapoznaniu się z całą sprawą udostępniliśmy stronę Poli i podjęliśmy nagłą decyzję o tym że cały zysk ze zlotu przekazujemy na leczenie chorej Poli pare godzin po udostępnieniu tego posta na wydarzeniu odezwał się do nas Dominik (Wujek Poli) w celu podziękowania za to że chcemy pomóc Poli.

Po dłuższej rozmowie z Panem Dominikiem uzgodniliśmy Zebranie jeszcze pieniędzy do puszek (Kwesty która była w 100% legalna) ludzię zaczęli się zjeżdżać już chwilę po godzinie 20. Pierwszy patrol drogówki a chwilę po nim następny obydwa radiowozy stanęły na pasie dojazdowym do WJAZDU na teren prywatny (czyli wjazd na teren king Square) blokując w tym czasie wjazd na ten teren nie mając jeszcze odgórnych poleceń w celu zablokowania wjazdu od pana komendanta (Zdaniem policjanta komendant znajdował się w srebrnej insignii na rejestracji KWI po czym powiedział że jak mamy jakieś pytania możemy go sobie poszukać) już od samego początku policja robiła problemy i zaczęła blokować wjazd tak że automatycznie osoby które chciały wjechać na zlot robiły korek.

Na teren King Square wjechało nam dokładnie 169 samochodów gdzie mieliśmy przygotowane miejsca na 400 więc też nie rozumiemy skąd pretensje do nas i straszenie nas imprezą masową skoro i tak byśmy nie wpuścili więcej niż 400 samochodów.. Nie mieliśmy wpływu na to że Fani motoryzacji zjechali się z całej małopolski i nie tylko bo chcieli pomóc w zbiórce pieniędzy na chorą Polę która bardzo pilnie potrzebuje pomocy.

Pozdrawiamy Ekipa NOCNEJ JAZDY SAMOCHODEM BEZ CELU – Powiat Krakowski!”

(lm)

fot. Nocna jazda samochodem bez celu – Powiat Krakowski

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca