Nocny wypadek na autostradzie A4. Kilkanaście osób rannych

Dramatyczny wypadek na autostradzie A4! W nocy z soboty na niedzielę (13-14 sierpnia 2022) na odcinku między zjazdem do Bochni i Brzeska doszło do zderzenia samochodu osobowego i busa. Po zderzeniu bus dachował. rannych zostało 13 osób.

Do wypadku doszłook. godz. 1., w nocy z soboty na niedziel, w Rzezawie. Na jezdni biegnącej w kierunku Tarnowa zderzyły się dwa samochody – bus i auto osobowe. Oba pojazdy wypadły z drogi, bus dachował. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Rzeawa i Bochni, policja i pogotowie ratunkowe. Ruch kierunku Tarnowa przez długi czas był zablokowany. Dopiero w niedzielę nad ranem możliwe było przywrócenie ruchu po jednym pasie.

W wypadku rannych zostało 13 osób. Poszkodowani trafili do szpitali.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej zajechał drogę busowi, tym samym doprowadził do zderzenia obu pojazdów. „Dziennik Polski” podaje, że kierowca samochodu osobowego, 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie