Tak będzie wyglądać nowa pętla tramwajowa na Wzgórzach Krzesławickich [wizualizacje]

W przyszłym roku zostanie rozbudowana pętla tramwajowa na Wzgórzach Krzesławickich. Będzie ona większa niż dotychczas i zyska zadaszenie oraz po dwa 65-metrowe perony dla wsiadających i wysiadających. Firma Gülermak, odpowiedzialna za tą inwestycję, przedstawiła wizualizacje nowej pętli.

Nowa pętla tramwajowa na Wzgórzach Krzesławickich

Zdjęcie 1 z 6

– Wewnątrz pętli znajdzie się terminal autobusowy z czterema peronami, piętrowym parkingiem dla rowerów i budynkiem użytkowym, w którym znajdzie się m.in. poczekalnia ze strefą gastronomiczną, toalety, dyspozytornia ruchu oraz zaplecze dla motorniczych i kierowców – wylicza Mirosław Podraza, dyrektor regionu w firmie Gülermak. Nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i objęta monitoringiem.

Przebudowa pętli tramwajowej na Wzgórzach Krzesławickich będzie realizowana w ramach rozbudowy ulicy Kocmyrzowskiej na odcinku od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej. Przewiduje się wykonanie dwóch pasów ruchu dla samochodów w każdym kierunku, wykonanie nowego torowiska wraz z pętlą, nowych chodników, dróg dla rowerów, oświetlenia i zagospodarowanie zielenią terenu wzdłuż inwestycji. Małopolski Urząd Wojewódzki wszczął postępowanie dotyczące wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej.

– To dobra informacja, bo przybliża nas do rozpoczęcia tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Mamy nadzieję, że procedura uzyskiwania zgody na budowę przebiegnie sprawnie i sama realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w pierwszej połowie roku 2023 – mówi Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Roboty budowlane potrwają do końca 2024 roku i będą skoordynowane z budową węzła Grębałów powstającego w ramach drogi ekspresowej S7 Kraków – Widoma.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie