Nowa placówka PZU Zdrowie otwarta w Krakowie

Nową, nowoczesną i zarazem największą w Krakowie placówkę PZU Zdrowie otwarto przy ul. Prądnickiej 6 lipca br. Na powierzchni 1100 metrów kwadratowych pacjenci znajdą 24 nowoczesne i świetnie wyposażone gabinety, a wśród nich 3 gabinety stomatologiczne oraz RTG 3 i 4D. Nowo otwarte Centrum Medyczne PZU Zdrowie to największa placówka PZU tego typu w Krakowie.

Przybyłych na otwarcie gości powitała Karolina Helmin-Biercewicz. – Bardzo się cieszymy, że nowa placówka PZU Zdrowie powstała w tym miejscu – powiedziała, podkreślając jej nowoczesność i doskonałe wyposażenie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie wiceprezes PZU Zdrowie Ernest Podgórski, członek zarządu Karolina Helmin-Biercewicz, dyrektor operacyjna regionu Agnieszka Sak-Ciążadło i dyrektor operacyjna PZU Zdrowie Monika Łopuszko.

– Ostatnie pół roku było bardzo pracowite – podkreśliła w swoim wystąpieniu Monika Łopuszko, – pomimo, że minęło dopiero 6 miesięcy udało nam się doprowadzić do otwarcia kolejnej po placówce przy ul. Niskiej placówki – dodała.

Wiceprezes PZU Zdrowie Ernest Podgórski nie krył zadowolenia, że w Krakowie powstała kolejna placówka, – to w zdecydowany sposób ułatwi pacjentom kontakt z lekarzem specjalistą, a dla nas będzie gwarancją, że wykonywane przez nas usługi będą na wysokim poziomie – powiedział.

Wśród wielu specjalizacji jakie oferuje PZU Zdrowie na ulicy Prądnickiej 20a pacjenci znajdą między innymi specjalistów w zakresie alergologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii naczyniowej i ogólnej, dermatologii, endokrynologii, ginekologii czy interny. Swoich specjalistów znajdą tutaj również pacjenci z problemami kardiologicznymi, laryngologicznymi, urologicznymi, okulistycznymi i ortopedycznymi. Na miejscu będzie także pełnił dyżur lekarz zajmujący się medycyną pracy.

– Zatrudniamy wyłącznie wysokiej klasy specjalistów w swoich dziedzinach – powiedziała Agnieszka Sak-Ciążadło, dodając, że większość z nich to krakowscy lekarze z bardzo wysokimi kwalifikacjami.

Centrum medyczne jest wyposażone w urządzenia do wykonywania pełnego zakresu badań ultrasonograficznych takich jak Doppler naczyń, USG piersi, USG ortopedyczne. Diagnostyka kardiologiczna jest przeprowadzana poprzez badania echo serca, EKG, holter (EKG i RR), EKG wysiłkowe. PZU Zdrowie przy ul. Prądnickiej oferuje także drobne zabiegi chirurgiczne oraz pełen zakres badań laboratoryjnych.

Stomatologia, która mieści się w 3 gabinetach oferuje pełny zakres leczenia począwszy od leczenia zachowawczego poprzez zabiegi chirurgiczne aż do implantologii włącznie. Na miejscu pacjent ma do dyspozycji sprzęt do wykonywania zdjęć pantomograficznych co w zdecydowany sposób przyspiesza i ułatwia podjęcie decyzji o celowości, kierunku oraz metod leczenia.

Placówka jest zlokalizowana nieopodal Starego Miasta. Jest doskonale skomunikowana, ponieważ nieopodal znajduje się węzeł komunikacyjny na Nowym Kleparzu.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00. Zapisy na wizyty odbywają się na kilka sposobów. Można to zrobić za pośrednictwem portalu mojePZU, poprzez aplikację mobilną mojePZU mobile, całodobowej infolinii 801 405 905 lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny w godzinach pracy placówki pod numerem 12 259 36 21.

Na miejscu pacjenci mają do dyspozycji bezpłatny parking. Również osoby z niepełnosprawnością nie będą miały najmniejszych problemów aby skorzystać z usług oferowanych na ul. Prądnickiej.

W Krakowie poza Centrum Medycznym PZU Zdrowie przy ulicy Prądnickiej działa już kilka innych placówek tego typu, między innymi Centra Medyczne przy ul. Kotlarskiej i Niskiej, pracownie diagnostyczne przy ulicy Kalwaryjskiej i Conrada. PZU Zdrowie współpracuje także z prawie 50 placówkami partnerskimi na terenie Krakowa. Należy podkreślić, że PZU Zdrowie należy do największych operatorów medycznych w kraju. W sieci znajduje się 130 placówek własnych, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce. Działa także infolinia medyczna, Centrum Telemedyczne oraz portal mojePZU.
Cała inwestycja została zrealizowana ze środków własny PZU Zdrowie w ramach rozwoju placówek medycznych w Polsce.

(art. partnerski)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie