Nowe połączenie lotnicze z Krakowa. W obecnych czasach bardzo może się przydać

Od 2 maja Ryanair otworzy nowe połączenie z Krakowa do Berlina Brandenburg. Loty z Balic do największego niemieckiego miasta zaplanowano trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Bazowy przewoźnik Kraków Airport zapowiada także w letniej siatce zwiększenie częstotliwości połączeń do Gdańska (codziennie) oraz do włoskiej Pizy (trzy razy w tygodniu). Z kolei od 1 maja będzie można polecieć (w środę i niedzielę) do Olsztyna-Mazury.

 Konsekwentnie wzmacniamy siatkę połączeń . Tym bardziej cieszy nas otwarcie połączenia do Berlina, miasta niezwykle ważnego dla wzmacniania więzi turystycznych Krakowa i Małopolski – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Połączenie do Berlina może być również bardzo ważnym połączeniem dla uchodźców, którzy trafiają do Krakowa z Ukrainy.

– Od dwóch tygodni  wszyscy z niepokojem obserwujemy działania wojenne na terenie Ukrainy. Zawieszone zostały połączenia z Krakowa z lotniskami w Kijowie, Odessie, Lwowie i Charkowie. Na krakowskie lotnisko przyjeżdżają pasażerowie z Ukrainy, którzy podróżują dalej, najczęściej do rodzin w innych częściach Europy. Jesteśmy przygotowani, by udzielać im niezbędnej informacji  pomocy – dodaje prezes Włoszek.

Linie lotnicze kasują poleczenia z Krakowa. Powodem wojna na Ukrainie

 

Najnowsze

Co w Krakowie