Nowe nazwy przystanków. „M1 al. Pokoju” zostanie zastąpiony przez „Ogród Doświadczeń”

Przed nami kolejna zmiana nazw przystanków. „AWF/PK”, „Ogród Doświadczeń” i „Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej” – to nowe nazwy trzech przystanków autobusowych i tramwajowych w Krakowie. Zaczną obowiązywać już od soboty, 10 lutego.

Zniknie m.in. tak popularna nazwa jak M1. To ciąg dalszy realizacji pomysłu urzędników, których ideą jest odejście od nazywania obiektów, po to, aby nazwy przystanków kojarzone były z ulicami, na których się znajdują. Ich zdaniem to ułatwi poruszanie się po Krakowie turystom. 

Od soboty  przystanek  „Uniwersytet Pedagogiczny” przy ul. Podchorążych zmieni nazwę na „Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej”. Z kolei „M1 al. Pokoju” zostanie zastąpiony przez „Ogród Doświadczeń”. Natomiast przystanek na al. Jana Pawła II będzie zawierał nazwy dwóch pobliskich uczelni – Akademii Wychowania Fizycznego i Politechniki Krakowskiej: „AWF/PK”.

Zaproponowane zmiany nie do końca spotkały sie z entuzjastycznym przyjęciem przez pasażerów komunikacji miejskiej. Pod postem urzedu miasta, zarzucają przede wszystkim miastu (a konkretnie ZTP, które odpowiada za organizacje komunikacji) robienie zmian na siłę. 

„Zastanawiam się dla kogo są te zmiany – dla mieszkańców, dla których to i tak zawsze będzie M1 Aleja pokoju czy dla przyjezdnych, dla których to nie ma żadnego znaczenia”

„Na pewno to usprawni transport!!!”

„Myślę, że to rozwiąże wszystkie problemy. Gratulacje, takich zdecydowanych działań potrzebowaliśmy!” – to tylko niektóre komentarze. 

Trzy przystanki obsługuje obecnie trzy linii autobusowych:102, 662 i 664 i czternaście linii tramwajowych” 1, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 14, 22, 24, 44, 52, 62 i 64 . We wszystkich trzeba będzie zmienić opis przystanków płynący z głośnika i wyświetlany na tablicy informacyjnej.

Patrycja Bliska 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie