„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Ważna zmiana w walce z koronawirusem! Minister zdrowia przedstawił kolejny plan na lokcdown

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Poznaliśmy nowy plan walki z Covid-19. Wygląda na to, że w Małopolsce nowych obostrzeń nie będzie, ale od soboty w Polsce tylko maseczką będzie można zakrywać usta i nos. Przyłbice, szaliki, czy chusty przestały być uznawane za skuteczną metodę.

– Trzecia fala w Polsce się rozpędza. Dynamika zakażeń zaczyna doganiać tą z początku drugiej fali. Trzeba liczyć się z nowymi mutacjami koronawirusa – podkreślał Adam Niedzielski, miniaster zdrowia. Dodał, że obecnie sytuacja w Polsce północnej jest znacznie gorsza niż w reszcie kraju, a średnia zakażeń w Polsce to ok. 8 tys. dziennie.

OBOSTRZENIA:

– Zdecydowaliśmy, że musimy wykonać mały kroczek wstecz – mówi Niedzielski. Nowe obostrzenia będą jednak obowiązywały jednak tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Dzieci wracają tam do nauki zdalnej, a muzea, kina, baseny itd. znów zostaną zamknięte. W pozostałych województwach obostrzenia pozostają bez zmian.

Rząd wprowadza też obowiązek kwarantanny dla wszystkich osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Zwalania z niej tylko negatywny test na koronawirusa.

Od soboty wchodzi jednak w życie zmiana, która dotyczy wszystkich Polaków. – Wprowadzamy zakaz używania kominów, szalików, chust i przyłbic do zasłaniania ust i nosa. Można to robić tylko za pomocą maseczki – podkreśla Niedzielski.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca