Nowy skatepark na 1,2 mln zł na os. Widok zniszczony. Kto jest za to odpowiedzialny?

Wandale mają pole do popisu. W samym centrum osiedla Widok w Bronowicach, doszło do zdewastowania nowo otwartego skateparku. Czy nikt tego nie pilnuje? — pytają nasi czytelnicy.

 – Nowe urządzenia na skateparku dopiero co oddane, a już zniszczone!!! Brak słów!” – napisała do redakcji KRKnews mieszkanka osiedla Widok. – Na rampach, murkach, ławkach i koszach na śmieci pojawiły się namalowane sprayem napisy. Takiego wandalizmu nigdy nie widziałam! Jeszcze kilka tygodni temu napisów nie było. To kolejny przykład na to, że parki powinny być monitorowane – pisze czytelniczka. 

Skatepark został oddany do użytku w połowie sierpnia ubiegłego roku. Jego budowa kosztowała ponad 1,2 miliona złotych. Inwestycja obejmowała budowę skateparku, mini rampy, postawienie ławek, koszy na śmieci oraz tablicy z regulaminem.

Miejsce od momentu powstania cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Jak tylko dopisywała pogoda, od wczesnych godzin rannych skatepark oblegany przez pasjonatów deskorolek, rolek i wrotek.

tak wyglądał skatepark w sierpniu ubiegłego roku, fot. KRKnews

Teraz jak widać na zdjęciach, wszystko zostało zniszczone przez wandali. Nie oszczędzono niczego – pomalowano nawet betonowe schody, ławki i tablice z regulaminem.

fot. KRKnews

Ktoś tego pilnuje? Czy jest tam jakiś monitoring? Jak można pozwolić, aby wszystko został aż tak zniszczone? Wyjścia są dwa: albo pozwolimy na to by skatepark w środku dużego osiedla, był miejscem do sprayowania albo instytucje odpowiedzialne za utrzymanie porządku w naszym mieście, przedstawią plan jak temu zaradzić. O to jak chcą to zrobić  spytaliśmy urząd miasta, Zarząd Zieleni Miejskiej, Radę Dzielnicy VI  oraz Straż Miejską. Czekamy na odpowiedź.

 

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie