Nowy wojewoda małopolski wskazał swoje priorytety

Od kilku dni stanowisko wojewody małopolskiego zajmuje Łukasz Kimita. Zastąpił odwołanego Piotra Ćwika. Nowy wojewoda zapoznaje się z podległym mu Urzędem Wojewódzkim i administracją zespoloną. Na spotkaniach z urzędnikami i dziennikarzami wskazał swoje priorytety

Premier Mateusz Morawiecki roku powołał na stanowisko wojewody małopolskiego Łukasza Kmitę. 35-letni działacz PiS i samorządowiec jest przedstawicielem rządu w naszym regonie od 8 sierpnia 2020 roku. Nowy wojewoda spotkał się z wszystkimi dyrektorami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. rozmawiał z zespołem realizującym zadania związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz przedstawicielami małopolskiej administracji zespolonej. Podczas tych spotkań Łukasz Kmita wskazał swoje priorytety.

– Jestem lokalnym patriotą. Tak też postrzegam główne kierunki swoich działań. Zarówno z perspektywy pracy radnego, jak i dziś wojewody. Swoją troską obejmuję całą Małopolskę: od Giewontu po Pustynię Błędowską. Programy rządowe pozwalają jednostkom samorządu terytorialnego aplikować o środki, które wprowadzają realne zmiany w naszym otoczeniu. Podnoszą komfort codziennego funkcjonowania Mieszkańców województwa. Ten nacisk na poprawę warunków jest dostrzegany przez Małopolan. Z doświadczenia samorządowca wiem, jak trudna jest to praca. Będę jednak z determinacją zachęcał wszystkie samorządy, aby aplikowały o dostępne środki. Dołożę wszelkich sił i starań, aby województwo małopolskie rozwijało się w sposób zrównoważony i było godnie reprezentowane – mówił dziennikarzom Łukasz Kmita.

Jak zaznaczył wojewoda, szczególne znaczenie ma dla niego płynna realizacja zadań związanych z walką z koronawirusem. Stawiam na sprawny i efektywny Urząd. Podstawę do jego budowania daje tylko wzajemne zaufanie. Chciałbym, aby stałe pozostały nasze priorytety: efektywna służba na rzecz Mieszkańców Małopolski – stwierdził z kolei na spotkaniu z dyrektorami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

(red)

Piotr Ćwik został odwołany ze stanowiska wojewody podczas pielgrzymki na Jasną Górę

Najnowsze

Co w Krakowie