Piotr Ćwik został odwołany ze stanowiska wojewody podczas pielgrzymki na Jasną Górę

Piotr Ćwik nie jest już wojewodą małopolskim. O jego dymisji poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wojewoda został odwołany, gdy uczestniczył w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. On sam na jej rozpoczęcie napisał na Facebooku: „Ta pielgrzymka będzie szczególna…. Ruszyliśmy, idziemy, w Bogu nadzieja”.

Odwołanie Piotra Ćwika ze stanowiska wojewody małopolskiego jest zaskakujące. A moment, w którym doszło do dymisji, budzi jeszcze większe zdziwienie. Gdy premier podejmował decyzje o dymisji wojewody, ten uczestniczył w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Jak podał portal gosc.pl, Piotr Ćwik tradycyjnie idzie z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Jest członkiem skawińskiej części. Pielgrzymi wyruszyli z Krakowa 6 sierpnia dotrą do Częstochowy 15 sierpnia. MSWiA poinformowało o odwołaniu Piotra Ćwika ze stanowiska wojewody małopolskiego 7 sierpnia. A to oznacza, że do dymisji doszło w trakcie pieszej pielgrzymki.

– To już 37. moja pielgrzymka i zamierzam przejść, jak zwykle, cały jej szlak wraz z innymi. Tym bardziej że pełnię odpowiedzialną funkcję porządkowego. Razem ze mną są moi synowie Michał i Piotr. Każdy z nas idzie do Matki Bożej ze swoimi intencjami. Ja zaś nie tylko z osobistymi, lecz także w intencji pomyślności Kościoła i ojczyzny – powiedział Gościowi Niedzielnemu jeszcze wojewoda Piotr Ćwik. W tekście o jego udziale w pielgrzymce można tez znaleźć wypowiedź Piotra Ćwika: – Powtarzam po raz kolejny, że tu nie jestem wojewodą. Idę jako zwykły pielgrzym.

Od piątku, 7 sierpnia te słowa są już w 100 procentach prawdziwe.

A oto wpis Piotra Ćwika na Facebooku na początek pielgrzymki do Częstochowy.

Ta pielgrzymka będzie szczególna…. Ruszyliśmy, idziemy, w Bogu nadzieja❗

Posted by Piotr Ćwik on Thursday, August 6, 2020

GS

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik odwołany! Jest już jego następca

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie