Obława na kierowców w Krakowie. A będzie ich więcej i częstsze

Dziś przeprowadzono pierwszą kontrolę pojazdów, które zostały zaparkowane poza wyznaczonymi miejscami. – Takie kontrole będą zintensyfikowane i będą odbywały się regularnie, głównie w okresie letnim – zapowiadają urzędnicy.

Obława na źle parkujących kierowców została przeprowadzona przez pracowników Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz straż miejską.

Urzędnicy przyznają jednak, że do nagromadzenia samochodów w centrum miasta zazwyczaj dochodzi w piątki, soboty i niedzielę w okolicach Stradomia, pod Wawelem oraz w rejonie Karmelickiej.

„Kierowcy samochodów, którzy nie znajdują legalnego wolnego miejsca do parkowania pozostawiają swój pojazd np. w bliskiej odległości od tarczy skrzyżowania, na podjazdach do kamienic czy przejściach dla pieszych” – czytamy w komunikacie.

– Pragniemy uświadomić kierowcom, że parkując w strefie płatnego parkowania nie unikną opłat, a próby uchylania się od tego obowiązku poprzez pozostawianie aut w miejscach niedozwolonych wiązać się będą z konsekwencjami – zaznacza Marek Anioł, rzecznik Straży Miejskiej w Krakowie.

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie