Oczy zwierząt w zakrwawionym opakowaniu w przesyłce do Konsulatu Ukrainy w Krakowie

Do ukraińskich ambasad i konsulatów rozmieszczonych w Europie trafiły przesyłki z oczami zwierząt. Opakowania był nasiąknięte krwią. Jedna z takich przysyłek trafiła do Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie.

O dziwnych przesyłkach poinformował na Facebooku rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Ołeh Nikołenko. Z jego wpisu wynika, że oczy zwierząt w zakrwawionym opakowaniu trafiły m.in. do ambasady w Warszawie i konsulatu w Krakowie. Według szefa MSZ Dmytro Kuleby to dobrze zaplanowana kampania terroru i zastraszania ambasad i konsulatów Ukrainy przez Rosję. – Nie mogąc powstrzymać Ukrainy na froncie dyplomatycznym, próbują nas zastraszyć. Jednak od razu mogę powiedzieć, że te próby są daremne. Będziemy nadal skutecznie pracować na rzecz zwycięstwa Ukrainy – zapowiedział minister Kuleba.

Українські посольства та консульства продовжують отримувати погрози.Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині,…

Posted by Oleg Nikolenko on Friday, December 2, 2022

Jak pinofrmowaqł rzecznik MSZ Ukrainy, po ataku terrorystycznym w Hiszpanii do ambasad na Węgrzech, Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, Austrii oraz do konsulatóq w Neapolu i Krakowie konsulaty trafiły paczki, które zawierały oczy zwierząt. „Same opakowania zostały zaimpregnowane płynem o charakterystycznym kolorze i miały odpowiadający im zapach” – napisał Ołeh Nikołenko.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie