W najbliższy poniedziałek 6 maja zostanie uruchomione nowe torowisko tramwajowe w rejonie budowanej trasy S7. Dodatkowo powstanie przystanek umożliwiający dojście do Grodzkiego Urzędu Pracy i ul. Łowińskiego. Ruch pieszy zostanie poprowadzony wyznaczonymi ciągami pieszymi.
Zakończyły się prace wykończeniowe przy przebudowanym torowisku tramwajowym w rejonie dawnego węzła W1. W związku z budową drogi ekspresowej S7, torowisko w tym rejonie zupełnie zmieniło swój przebieg. Cały węzeł rozjazdów został odsunięty na południe i dodatkowo wyniesiony do góry. Rozwiązanie to związane jest z koniecznością dwukrotnego pokonania drogi ekspresowej S7. Pierwszy wiadukt powstał od strony przystanku Elektromontaż. Drugi aktualnie jest realizowany na odgałęzieniu w kierunku Wzgórz Krzesławickich.
Po nowym wiadukcie od poniedziałku 6 maja zaczną kursować linie tramwajowe numer 1 i 5. Będą docierać do przystanku Elektromontaż i następnie zawracać na przejazdówce torowej przy II bramie zajezdni Nowa Huta. Obie linie obsługiwane będą przez pojazdy dwukierunkowe.
W rejonie wiaduktu uruchomiony zostanie też nowy przystanek tramwajowy o nazwie Grodzki Urząd Pracy. Będzie on zlokalizowany na obiekcie mostowym umożliwiając dojście do Urzedu i ul. Łowińskiego. Ruch pieszy zostanie poprowadzony wyznaczonymi ciągami pieszymi.
Tak pojadą tramwaje i autobusy od 6 maja:
Linie tramwajowe:
- nr 1 – będzie kursować na nowej trasie: „Cichy Kącik” – … – rondo Kocmyrzowskie, ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego – „Elektromontaż”
- nr 5 – będzie kursować na nowej trasie: „Krowodrza Górka P+R” – … – rondo Kocmyrzowskie, ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego – „Elektromontaż”
Linie autobusowe:
- nr 110, 160 – powrócą na stałe trasy
- nr 701 – będzie kursować bez zmian
- nr 742 – zostanie skierowana na nową trasę: „Kombinat” – ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Blokowa, ul. Darwina, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie”.



