Od czwartku nowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu na krakowskich ulicach

Czwartek, 20 października 2022 roku w dwóch miejscach Krakowa kierowcy napotkają nowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Białoprądnickiej i Pleszowskiej. Zmiany zostaną wprowadzone także na ul. Podgórskiej.

Od czwartku, 20 października, od. godz. 7, skrzyżowanie ul. Białoprądnickiej i Pleszowskiej zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów. Ruch drogowy będzie skierowany na trasy objazdowe z wykorzystaniem ul. Pachońskiego, Wyki i Mackiewicza. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania. Swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 207, 227, 297, 337 i 937. Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, zmiany są związane z kolejnym etapem prac przybudowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Od czwartku, 20 października, wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu na ul. Podgórskiej. Przejazd ul. Podgórską zostanie ograniczony do pojazdów o wysokości 3,8 metra. Dla bezpieczeństwa po obu stronach mostu ustawione będą specjalne bramki ostrzegawcze. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczony będzie bezpieczny korytarz na jezdni ul. Podgórskiej. Takie zmiany mają obowiązywać do wiosny przyszłego roku. Są konieczne, by kontynuować budowę ostatniego przęsła mostu kolejowego.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie