Od poniedziałku Aleje Krasińskiego zwężone do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Będą korki

Od poniedziałku ( 25 września)  utrudnienia na głównej arterii Krakowa. Aleja Krasińskiego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. To w związku z rozpoczynającym się kolejnym etapem remontu Mostu Dębnickiego oraz przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej . Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do końca listopada.

Kierowcy jadący Alejami, będą mieli do dyspozycji na tym newralgicznym skrzyżowaniu i w jego okolicy tylko jedną jezdnię – po jednym pasie w każdym z kierunków. Obecnie dla zwykłych aut dostępne są dwie jezdnie po dwa pasy (trzeci to buspas), a i tak regularnie tworzą się wielkie korki. Na tym jednak nie koniec komplikacji. W związku z ograniczoną liczbą pasów ruchu, na wspomnianym skrzyżowaniu i w jego rejonie wyznaczony, nie będzie możliwości wyznaczenia buspasu. To oznacza, że  autobusy MPK utkną w tym miejscu w tym samym korku, co zwykłe samochody.

Zamknięta zostanie cała część skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów po stronie ul. Zwierzynieckiej, a także fragment ul. Zwierzynieckiej do skrzyżowania z ul. Retoryka i Powiśle. Możliwy będzie już tylko przejazd z ul. Powiśle w Retoryka. Alejami będzie można przejechać tylko na wprost, po jednym pasie w obie strony. Przystanek „Jubilat” w stronę Muzeum Narodowego zostanie przeniesiony na pas zieleni rozdzielający obecnie jezdnie. Dopiero w miejscu istniejącej przełączki samochody i autobusy przejadą na przeciwległą jezdnię. Utrudnienia na samym skrzyżowaniu z Alejami mają się zakończyć pod koniec listopada.

Od poniedziałku, 25 września 2023 r. (od wczesnych godzin porannych) obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora,
  • zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej, M. Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Z. Krasińskiego do skrzyżowania Powiśle – Retoryka),
  • zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii Powiśle – Retoryka,
  • brak możliwości przejazdu pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton od ul. Straszewskiego w kierunku ul. Powiśle – umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride na skrzyżowaniu Zwierzynieckiej i Straszewskiego (z możliwością nawracania),
  • tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja),
  • parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) – dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6.

Jarek Strzeboński

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie