Od poniedziałku utrudnienia na ulicy Wielickiej

Kierowcy jadący ulica Wielicką w stronę Szpitala Uniwersyteckiego musza liczyć się z utrudnieniami. Od poniedziałku, 12 grudnia od godzin porannych wprowadzony będzie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową pasa do skrętu w prawo z Wielickiej w Kostaneckiego.

Drogowcy od 12 grudnia od godz. 7.00 wprowadzają zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Wielicka – Kostaneckiego – Teligi w związku z kolejnym etapem robót, który będzie polegać na przebudowie sieci kanalizacji deszczowej oraz poszerzeniu pasa jezdni. Częściowo z ruchu wyłączone będą pasy do skrętu w prawo w Kostaneckiego na wysokości prowadzonych prac. Skręt w tę ulicę będzie możliwy. Ponadto, przystanek „Prokocim Szpital” nadal będzie działał w swojej tymczasowej lokalizacji – bliżej kładki dla pieszych. W ramach tej organizacji ruchu wytyczony będzie na odcinku, gdzie prowadzone są roboty. Taka organizacja ruchu potrwa około 7 dni.

fot. krakow.pl

 – Przebudowa skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w Kostaneckiego to jeden z elementów modernizacji układu drogowego w Prokocimiu w celi poprawy dojazdu do zlokalizowanym tam placówek medycznych. Zadanie, które uzyskało rządowe dofinansowanie w ramach przygotowań do Igrzysk Europejskich ma zostać zrealizowane do końca roku – informuje urząd miasta. 

fot. ZIM Kraków

Drugim z zadań, które realizowane jest obecnie w tym rejonie to rozbudowa ul. Jakubowskiego. Ta droga jest już prawie gotowa, mogą z niej korzystać kierowcy. Obecnie wykonawca skupia się na asfaltowaniu ul. dr. Marii Orwid. ZIM planuje, by jeszcze w tym roku poprawić tam przejezdność.

Będą utrudnienia w pobliżu Szpitala Uniwersyteckiego

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie