„Odłóż smartfon i żyj”. Napisy przy przejściach mają przypominać o bezpieczeństwie

„Odłóż smartfon i żyj” – takie napisy pojawiły się przed przejściami dla pieszych w okolicy szkół w Skawinie.  To efekt wspólnej akcji Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, jednostek OSP Skawina II oraz Polanki Hallera. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna Gmina Skawina”

Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przed skrzyżowaniami kierowców do bezpiecznej jazdy zachęcają  napisy „Zwolnij” , natomiast przed przejściami pieszych, piesi mogą spotkać się z napisem „Odłóż smartfon i żyj”.          

– Od lat angażujemy szerokie działania inwestycyjne, związane z poprawą bezpieczeństwa w naszej Gminie. Kolejny już cykl Planu Zrównoważonej Mobilności daje rozwiązania mające na celu zabezpieczenie niechronionych użytkowników ruchu. Za działaniami pilotażowymi idą w parze kampanie, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych i kierowców.  Stąd głośna akcja „Bezpieczna Gmina Skawina”– mówi Burmistrz Norbert Rzepisko.     

 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

W  ramach akcji wykonano napisy „Zwolnij Szkoła  na pasach  drogowych przy Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie.  – Wiele słyszy się o wypadkach z udziałem pieszych i kierowców, a niejednokrotnie powodem jest brak uwagi w newralgicznych miejscach, jakim są właśnie przejścia dla pieszych. Realizowany projekt w ramach kampanii „Bezpieczna Gmina Skawina” to apel zarówno do przechodniów jak i kierowców. Korzystanie ze smartfonów jest dziś powszechne. Apelujemy, by przemieszczając się z punktu A do punktu B, odłożyć smartfon do plecaka, torby i pokonać drogę bezpiecznie  – powiedziała Anna Szemraj z Urzęd Miasta i Gminy w Skawinie.

Jarek Strzeboński

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie