Odwołany konkurs na stanowisko dyrektora szpitala Żeromskiego

Konkurs na stanowisko dyrektora szpitala Żeromskiego został odwołany – dowiedział się KRKnews. Powody takiej decyzji nie są znane – oficjalnie konkurs został odwołany bez podania przyczyny. Według naszych informacji nie zostanie powtórzony.

Konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego na Os. Na Skarpie został ogłoszony kilka tygodni temu. Wykształcenie wyższe i co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym, staż na kierowniczym stanowisku może być krótszy – co najmniej trzy lata, ale przy ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie – to wymagania wobec kandydatów. Chętni na dyrektora miejskiego szpitala musieli przedstawić koncepcję działalności Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na lata 2023 – 2025 wraz z propozycją planu finansowego na lata 2023 – 2025.

Na początku grudnia minął termin zgłoszeń chętnych do kierowania nowohuckim szpitalem. Zgłosiło się trzech kandydatów, w tym Marcin Mikos (obecnie zastępca dyrektora ds. administracyjnych w Szpitalu Dietla) oraz obecny dyrektor szpitala – Jerzy Friediger. Rozstrzygnięcie konkursu planowane było na początku 2023 roku. Jak się jednak dowiedzieliśmy, konkurs na stanowisko dyrektora szpitala Żeromskiego został odwołany – bez podania przyczyny (pozwalał na to regulamin konkursu). Najprawdopodobniej konkurs nie zostanie powtórzony.

Szpitalem Żeromskiego od 2016 roku kieruje od Jerzy Friediger. Wcześniej przez kilka lat był radnym miejskim, wybranym z list prezydenckiego komitetu Przyjazny Kraków. Od 2015 r. pełnił funkcję społecznego doradcy prezydenta miasta Krakowa ds. ochrony zdrowia. Jerzy Friediger jest członkiem prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, w strukturach Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Naczelnej Rady Lekarskiej działa od 1997 roku.

(red)

Przewodnik: studia w Krakowie

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie