Ogłoszono zakaz wstępu do lasów w Krakowie

Musisz przeczytać

Zarząd Zieleni Miejskiej wprowadził tymczasowy zakaz wstępu do niektórych kompleksów. To decyzja spowodowana jest troską o bezpieczeństwa osób przebywających na terenie lasów bowiem sobotnia nawałnica uszkodziła drzewostan w niektórych krakowskich lasach – zostały po niej  połamane i powalone drzewa, niebezpiecznie zwisające gałęzie i konary.

 

 – Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej zabezpieczają i oczyszczają tereny leśne dotknięte sobotnią nawałnicą. Prace te mogą zająć nawet kilka dni. Ze względu na realne zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników lasów oraz trwające roboty zakazem wstępu objęte zostały wybrane lasy: Wiszówka, Górka Pychowicka, Kostrze, Skałki Twardowskiego i Skotniki. ZZM apeluje do mieszkańców i gości o przestrzeganie tych ograniczeń – poinformował ZZM

fot. ZZM

Również ze względu na bezpieczeństwo użytkowników czasowo wyłączono place zabaw przy ul. Dąbrowa oraz  przy ul. Dąbrowa. ZZM apeluje o  „niekorzystanie z nich do czasu  oczyszczenia i uporządkowania”. Place zabaw pozostaną  zamknięty do czasu oczyszczenia terenu i sprawdzenia stanu technicznego urządzeń.

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca