Ogród Doświadczeń w Krakowie – coraz więcej atrakcji, niezmiennie mnóstwo świetnej zabawy!

W tym roku w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema pojawia się wiele nowych, interaktywnych modeli, dzięki którym dzieci i młodzież poznają prawa fizyki w formie zabawy. To wyjątkowe miejsce w Krakowie już od 13 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci, rodziców i grup z całej Małopolski.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie jest Oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na powierzchni 6,5 hektara zielonej przestrzeni do dyspozycji zwiedzających jest 70 urządzeń interaktywnych demonstrujących zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu, a także Geo-gródek stworzony z 17 rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa oraz strefy przyrodnicze: Lem-birynt i Zapachowo.

W tym sezonie pojawiło się także kilka nowości. Ogromnym powodzeniem cieszy się syntetyczny tor saneczkowy o długości 22 metrów, powstały w ramach realizowanego projektu „Zimowy Ogród Doświadczeń”.

Obok toru znalazł się zestaw do curlingu. Najmłodszych gości bardzo zainteresuje zapewne ogromna piaskownica, w której można budować i tworzyć rzeźby piaskowe. Nowe, wygodne nawierzchnie, które również pojawiły się w Ogrodzie w tym roku zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas zabawy oraz eksperymentowania.

Jeszcze w czasie tych wakacji pojawi się planetarium, niebawem także “Rakieta” wyposażona w 6 zjeżdżalni o różnym kształcie oraz telefon akustyczny, peryskop, lunetę i kompas, która będzie częścią strefy “Odlotowy Plac Zabaw”, a także kolejne, nowe modele edukacyjne.

– Te dwa aspekty – nauki i zabawy – są w Ogrodzie Doświadczeń nierozerwalne. Często dowiadujemy się czegoś tutaj przez czystą zabawę, dlatego dzieci tak lubią to miejsce – mówi Rafał Sworst, kierownik Ogrodu Doświadczeń.

W związku z pandemią COVID-19 w Ogrodzie wdrożone zostały procedury związane z dezynfekcją urządzeń oraz zalecenia dla obsługi i zwiedzających, a na całym terenie znalazły się stacje do dezynfekcji rąk, by bezpiecznie i komfortowo korzystać z atrakcji.

Tegoroczny sezon w Ogrodzie potrwa do końca października.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Al. Pokoju 68, Kraków
Godziny otwarcia w sezonie letnim (od 10 czerwca do 31 sierpnia):
od poniedziałku do niedzieli: 10:00 – 21:00
http://www.ogroddoswiadczen.pl

Projekt ”Zimowy Ogród Doświadczeń – poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie” dofinansowany jest ze środków RPO WM, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Najnowsze

Co w Krakowie