Ogród na Sudołem już dostępny dla mieszkańców [zdjęcia]. To idealne miejsce na majówkowe spacery

Musisz przeczytać

Ogród na Sudołem to nowy park w Krakowie. I jest już dostępny dla mieszkańców. Teren przy ul. Naczelnej na Prądniku Czerwonym to idealne miejsce na majówkowe spacery.

Ogród nad Sudołem to park kieszonkowy. Jego koncepcja nawiązuje do zabudowań dworskich, pozostałości dawnego folwarku dominikańskiego. Park podzielono na kilka stref. Jego centralnym punktem jest altana, przy której stoi paw – rzeźba Bronisława Chromego. Jest też ogród z leżakami i sad, pod drzewami ustawiono stoliki piknikowe. Wydzielono także część sportowo-rekreacyjną z siłownią, miejscem do gry w ping-ponga i szachy. Urządzono rabaty kwietne i ustawiono ławki.

Ogród nad Sudołem - idealne miejsce na majówkowe spacery

Ogród nad Sudołem - idealne miejsce na majówkowe spacery

(fot. Rafał Biały)

– Cieszę się, że Ogród na Sudołem jest już dostępny dla mieszkańców – mówi Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, od kilkunastu lat zaangażowany w działania na rzecz powstania parku przy ul. Naczelnej. I przypomina, że jeszcze jako przewodniczący dzielnicy III podjął starania, by zaniedbany teren został zagospodarowany na cele rekreacyjne i służył krakowianom jako miejsce odpoczynku. Jednym z pierwszych kroków było uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, w którym ten obszar został uznany za zieleń. Dzięki temu nie było zagrożenia, że zanim skończą się wszystkie przygotowania do urządzenia parku, ktoś zabuduje te tereny. – Udało się. Mamy naprawdę fajny park – podsumowuje przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca