„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Organizacje pozarządowe na start

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W Krakowie odbędą się wybory nowej Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2019-2022 . Kandydatów organizacji pozarządowych można zgłaszać do 31 maja 2019 roku. Rada doradza Prezydentowi w dziedzinie współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi.

Każda organizacja pozarządowa może zgłosić tylko jednego kandydata. Organizacja potwierdza zgłoszenie kandydatki/kandydata na formularzu zgłoszeniowym. Kandydaci powinni również na formularzu zgłoszeniowym wyrazić zgodę na kandydowanie do KRDPP. Rekomendujący nie mogą zapomnieć o rekomendacjach – co najmniej trzech od innych krakowskich organizacji pozarządowych.

W obecnej kadencji Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego pracują przedstawiciele ośmiu organizacji, w tym Fundacja Ukryte Skrzydła, Krakowski Komitet Zwalczania Raka, Stowarzyszenie „4Zmiana”, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Fundacja „Rodzina Plus”, Fundacja PROJEKT ROZ, Fundacja Przestrzeń Rozwoju, Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

KRDPP działa od 2012 roku. Dotychczas wybory do tego gremium organizowane były trzykrotnie. Oprócz przedstawicieli organizacji pozarządowych w radzie pracują też miejscy radni oraz przedstawiciele prezydenta. O efektach pracy rady poprzednich kadencji można przeczytać na redagowanym przez magistrat portalu, poświęconym organizacjom pozarządowym www.ngo.krakow.pl

Szczegółowe informacje o wyborach do KRDPP znaleźć można na miejskim portalu, lub telefonicznie pod numerami 12 616 7811 i 12 616 5055, lub kierując pytanie na adres e-mail: ngo@um.krakow.pl. Termin zgłoszeń mija 31 maja 2019 roku.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca