Para gejów będzie walczyć z fundacją pro-life i żąda wyjaśnień od prezydenta

Znana z mediów społecznościowych para – Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy złożyli zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń przez Fundację Życie i Rodzina. Organizacja prezentowała baner, który porównywał homoseksualistów do pedofilów! Ponadto mężczyźni żądają wyjaśnień od prezydenta Jacka Majchrowskiego. Według pary samorządowiec ma zezwalać na homofobiczne demonstracje. 

15 lipca Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy przechodzili przez przejście podziemne przy Teatrze Słowackiego. Para zauważyła baner, na którym porównywano homoseksualistów do pedofilów. Mężczyźni stwierdzili, że transparent zachęca do przemocy i postanowili działać. Podeszli do organizatorów akcji – przedstawicieli Fundacji Życie i Rodzina. 

Po nieudanej interwencji Idziak-Sępkowscy postanowili zwrócić się o pomoc do policjantów. Mundurowi stwierdzili, że akcja jest legalna i została zgłoszona urzędowi miasta. Pan Jędrzej zapytał wtedy policjanta jaka byłaby ich reakcja, gdyby ktoś napisał, że „policjanci to pedofile”. W odpowiedzi mundurowi zaprosili mężczyzn do radiowozu, a następnie ich spisali i przekazali wezwanie do komisariatu. Uznano, że para znieważyła policjantów i trwa postępowanie na komisariacie. 

Koło naszego domu, w centrum Krakowa jawnie nawołuje się do nienawiści sugerując, że osoby homoseksualne są pedofilami….

Posted by Nasze Wielkie Krakowskie Wesele on Thursday, July 16, 2020

Para chce pozwać fundację Kai G. i żąda wyjaśnień od Majchrowskiego!

Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy postanowili działać i złożyli doniesienie na Fundację Życie i Rodzina. Organizacja znana jest z obrony dzieci nienarodzonych. Twarzą ruchu jest Kaja G., która startowała w wyborach do Europarlamentu z list Konfederacji i chciała zakazać aborcji eugenicznej. Teraz para oskarża działaczkę oraz fundację o możliwość popełnienia wykroczenia z art. 107, 51, 140 Kodeksu Wykroczeń i występku chuligańskiego z art. 115 §21 Kodeksu Karnego. Według mężczyzn aktywiści umyślnie naruszyli ich cześć, niepokoili, wprowadzali w błąd oraz zakłócali spokój poprzez wywołanie zgorszenia. Zachowanie działaczy miało być nieobyczajnym wybrykiem. 

Ponadto para domaga się wyjaśnień od prezydenta Jacka Majchrowskiego. Radni Edynburga chcieli zerwać partnerstwo z Krakowem, ponieważ stwierdzili, że miasto popiera homofobię. Włodarz miał wysłać list do samorządowców, gdzie zaprzeczył tym zarzutom i zauważył, że powołał Radę ds. Równego Traktowania. Prezydent poparł także list organizacji, w którym stwierdzono, że każdy ma prawo do szacunku. Jednak Idziak-Sępkowscy uważają, że Majchrowski popiera homofobiczne działania poprzez zgadzanie się na organizacje demonstracji Fundacji Życie i Rodzina.

Radni The City of Edinburgh Council posądzają Kraków o homofobie. Może dotarły do nich zdjęcia skandalicznych banerów…

Posted by Nasze Wielkie Krakowskie Wesele on Wednesday, July 29, 2020

 

Najnowsze

Co w Krakowie