Paragony grozy na Festiwalu Pierogów. Nie dajcie się nabrać

„Rozbój w biały dzień”, „Pierogi grozy”, „Astronomiczne ceny na festiwalu pierogów”. To tylko niektóre z zeszłorocznych nagłówków w gazetach i intrenecie, opisujące ceny na krakowskim Festiwalu Pierogów. Zapewne tak będzie i w tym roku, bowiem dziś rozpoczął się coroczny Festiwal Pierogów na Małym Rynku. Tymczasem, jak sprawdziliśmy, ceny pozostały na niezmienionym poziomie. Tanio nie jest, bo za jednego pieroga zapłacicie 4 złote. Ale jeśli ktoś chce oszczędzić, wystarczy kupić 5 lub 10 sztuk. Wtedy cena spada odpowiednio do 3 złotych lub nawet 2,5 złotego za sztukę.

W Krakowie rozpoczął się dziś 21. Festiwal Pierogów. Na Małym Rynku jak co rok stanęło kilkunastu wystawców chcących zaprezentować własnoręcznie przygotowane, pachnące pierog. Na stoiskach przygotowanych przez pierogarnie i restauracje znajdziemy nie tylko tradycyjne pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, na słodko z serem, ale także te sezonowe – ze świeżymi borówkami, bobem, kurkami.

fot. KRKnews.pl

 W sobotę 12 sierpnia od 12.00 do 15.00 będzie można obejrzeć występ Koła Gospodyń Wiejskich, a w niedzielę 13 sierpnia koncert orkiestry dętej z Korzkwi. Z kolei 15 sierpnia odbędzie się święcenie bukietów oraz występ zespołu ludowego z Bronowic Małych.

Jarek Strzeboński

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie