Patriotycznie i ekologicznie, czyli sprzątanie rzek w Święto Niepodległości

W środę 11 listopada z okazji Święta Niepodległości ruszy akcja sprzątania rzek. Każdy może zrobić coś dobrego dla przyrody w tym szczególnym dla Polski dniu.

„Jest sporo trudnych spraw o które jako patrioci powinniśmy dbać – zdrowa woda dla ludzi, dobre warunki dla organizmów wodnych, utrzymanie naturalnej retencji, odpowiednio oczyszczone ścieki, a także brak śmieci (w tym i mikroplastików) w rzekach” – piszą organizatorzy.

Akcja jest bardzo prosta: 11 listopada wystarczy posprzątać fragment rzeki ze śmieci i po sprzątaniu, z flagą Polski w ręce (pamiętajmy o szacunku dla flagi – zastrzegają organizatorzy), zrobić sobie zdjęcie w miejscu, które oczyściliśmy. Następnie warto przesłać zdjęcia na adres: kontakt@przyjacieleraby.pl.

„Nad Rabą worki można zostawić pod: nowym mostem w Dobczycach i starym mostem w Gdowie. Poprosimy gminy Gmina i Miasto Dobczyce i Gmina Gdów, by zebrały je z tamtych miejsc. W pozostałych miejscowościach prosimy o przetransportowanie odpadów do odpowiednich punktów zbiórki ustalonych z gminami lub PSZOK.)” – piszą ekolodzy.

Akcję organizują Przyjaciele Raby wspólnie z Koalicją Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie