Pedofilia w kościele. Ksiądz Isakowicz-Zaleski zgłosił pierwszą sprawę do komisji ds. pedofilii

Musisz przeczytać

„Zgłosiłem dziś do Komisji ds. pedofilii pierwszą sprawę” – poinformował ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski. Chodzi o molestowanie kilkunastu chłopców przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski zgłosił do komisji ds. pedofilii pierwszą sprawę. Było o niej już głośno – chodzi o molestowanie kilkunastu chłopców przez księdza z diecezji tarnowskiej.

„Ówczesny biskup tarnowski, dziś arcybiskup Archidiecezja Katowicka, Wiktor Skworc dowiedział się o tym w 2002 r. od rodziców pokrzywdzonych i nauczycieli w Woli Radłowskiej, ale sprawę zatuszował, a sprawcę wysłał na Ukrainę, gdzie dokonał on kolejnych molestowań dzieci. Po jego powrocie do Polski w 2008 r. skierował go do pracy duszpasterskiej w parafii w Krynicy-Zdroju, gdzie duchowny ów uczył w szkole podstawowe” – relacjonuje ks. Isakowicz-Zaleski.

Dopiero po interwencji jednego z pokrzywdzonych w 2010 r. ks. P. został przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Tarnowie. „Jednak z tego domu sprawca swobodnie wyjeżdżał do różnych parafii, mając nadal kontakt z dziećmi. Przez kilka lat pomagał w jednej z parafii, chodząc po kolędzie i mając kontakt z ministrantami” – podkreśla ks. Isakowicz-Zaleski.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca