„Perspektywy” ogłosiły najlepsze licea w Polsce. Osiem szkół z Krakowa w pierwszej setce, ale żadnej na podium

Musisz przeczytać

Ogłoszony został Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021. Pośród małopolskich liceów najwyżej uplasowało się V LO im. Augusta Witkowskiego.

Organizatorzy informują, że w tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących oraz 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Maturę w czerwcu 2020 r., czyli w głównym terminie, musiało zdawać tam minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z obowiązkowych przedmiotów, czyli języka polskiego i matematyki, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zwycięzcy to dwie szkoły z Warszawy. Najlepsze liceum to XIV LO im. Stanisława Staszica na Ochocie, a najlepszym technikum zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 na Mokotowie.

Pośród małopolskich szkół najwyższe miejsce, bo czwarte w skali kraju, zajęło V LO im. Augusta Witkowskiego, na 23. pozycji uplasowało się I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, a na 42. II LO im. Króla Jana III Sobieskiego.

W pierwszej setce znalazło się miejsce dla ośmiu szkół z Krakowa, a na dziewiątym miejscu w skali Małopolski jest LO im. Wadowity z Wadowic, które zajęło 101. pozycję w skali kraju.

To 23. ranking przygotowany przez „Perspektywy”, można zobaczyć go tutaj.

(Fot.. Screen perspektywy.pl)

Lepiej niż licea wypadły w rankingu małopolskie technika. W pierwszej setce jest ich aż 18. Drugie miejsce zajęło – tak jak rok temu – Technikum nr 7 z Nowego Sącza. Technikum Łączności z Krakowa jest szóste w ogólnopolskim rankingu, rok temu było trzecie.

(Fot Screen perspektywy.pl)

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca