Co piąta studentka przyznaje, że ma sponsora! „Myślą, że nie są prostytutkami”

Pixabay

ECHA NASZEJ PUBLIKACJI. Sprzedają swoje ciało za… dach nad głową. Studentki coraz częściej decydują się na wynajem mieszkania w zamian za „układ”. W Krakowie, mieście studentów, jest to szczególnie widoczne. Temat ten poruszaliśmy na naszym portalu na początku tygodnia (więcej: Marzysz o wyuzdanym seksie ze studentkami? Same się o to proszą!). Tekst ten stał się początkiem dyskusji na temat tak zwanych uniwersytutek.

– Marta ma 23 lata. Szuka mecenasa. Na portalu dla studentek i studentów ma już nawet konto premium. Podaje wzrost, mówi, że jest ambitna. Hobby: czytanie, gotowanie, malowanie, podróże, rysunek i sport. Sylwetka: XS. Kwota? 900 złotych za dzień spędzony razem. Miesiąc u jej boku to 10 tys. złotych mniej na koncie sponsora – donosi portal Wirtualna Polska, który – po naszym artykule – zajął się tematem prostytucji wśród studentek.

– Dla tych dziewczyn najważniejsze jest utrzymanie ich zajęcia w tajemnicy. Dlatego nie wiemy dokładnie, ile ich jest – mówiła w rozmowie z WP prof. Elżbieta Michałowska, która bada zjawisko sponsoringu w Polsce od lat. – Studiują psychologię, filologię, architekturę, prawo kanoniczne, kierunki artystyczne. Przeważają dziewczyny z dużych miast, jedna szósta badanych pochodzi ze wsi. To pewna rewolucja – wieś zawsze była formą wspólnoty nawzajem mocno się kontrolującej, w której mocno zakorzeniony był kult tradycyjnych wartości. Te dziewczyny chcą wyrwać się do miasta, jedyną drogę widzą w znalezieniu sponsora, który zagwarantuje im elementarne warunki finansowe.

Zdaniem prof. Michałowskiej, jedynie 3 proc. studentek przyznaje, że można je nazwać ekskluzywnymi prostytutkami. – Sponsorowane dziewczyny myślą o sobie w kategoriach „przyjaciółki” czy „kochanki”. Oczywiście jest to racjonalizacja swoich zachowań – mówi.

Do zarabiania w ten sposób przyznaje się według różnych badań 1/5 polskich studentów.

Cały tekst przeczytacie tutaj.

(źródło: Wirtualna Polska)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Marzysz o wyuzdanym seksie ze studentkami? Same się o to proszą!

Zobacz także