Zaczęło się… Pierwsze kłopoty kierowców i komunikacji po małym ataku zimy

Musisz przeczytać

Samochody lądujące w rowach, autobusy MPK nie mogące dojechać do końcowych przystanków – to pierwsze skutki małego ataku zimy w Krakowie i okolicach. Małego, bo przecież intensywne opady śniegu dopiero przed nami.

MPK informuje, że w związku ze śliską nawierzchnią drogi w Rawałowicach linia 262 skrócona do Kocmyrzowa. Problemy również ze śliską nawierzchnią są w Owczarach – stoi tam autobus linii 280. W samym Krakowie mamy awarię torowiska tramwajowego w Bronowicach. Tramwaje linii 4,8 i 24 zawracają w Bronowicach. Autobusowa komunikacja zastępcza Bronowice – Bronowice Małe.

Padający śnieg przynosi bardzo trudne warunki na drogach. W Krakowie ulice są jeszcze mokre, ale poza miastem jezdnie są coraz bardziej śliskie. Kilka samochodów wylądowało w przydrożnych rowach. Do takich wypadków doszło m.in. w Cianowicach oraz na obwodnicy Skały. O tych zdarzeniach informuje Patrol998 Małopolska.

Miejscowość Cianowice DW-794 samochód w rowie na miejcu OSP Cianowice, na obwodnicy Skały również samochód w rowie tam…

Posted by Patrol998-Małopolska on Thursday, November 24, 2022

„Małopolska jest przygotowana na wypadek wystąpienia ekstremalnych warunków zimowych. Potwierdzili to dziś na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele służb, inspekcji, straży i instytucji. Spotkaniu przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita” – podaje w komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, nawet do 15 cm. Prognozuje się także zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, co spowoduje ich oblodzenie. Ostrzeżenie obowiązuje aż do jutra, 25 listopada, do godz. 8.00. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wedle prognoz w naszym regionie spodziewane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Prognozuje się również zamarzanie mokrej powierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, lokalnie deszczu powodujące ich oblodzenie. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska szacuje się na 75 proc. Temperatura minimalna wyniesie około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie -3 st. C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do godzin porannych.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca