Pierwszy wakacyjny pociąg „Daj się ugościć” dojechał do Krakowa!

Musisz przeczytać

Wszystkie drogi i tory w te wakacje prowadzą do Krakowa i Małopolski! W pierwszy dzień wakacji  kolorowy pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej ugościł i bezpiecznie dowiózł naszych pasażerów z Gdyni do Małopolski i Krakowa na Wianki i Igrzyska Europejskie

Pasażerowie, którym udało się wygrać specjalny bilet, ubrani w małopolskie korale, wsiedli do najbardziej unikatowego i wesołego pociągu w skali całej Polski. Kolorowy skład z hasłami i barwami kampanii „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.” oraz sygnowany logotypami RMF FM oczarował wszystkich, docierając do kolejnych miast Polski na trasie do Krakowa i Małopolski. Zobaczcie jak wspólnie otworzyliśmy lato i przeżyjmy to jeszcze raz.

Gdynia Główna – odjazd!

Na pierwszy ogień poszło siłowanie się na rękę z mistrzem świata Mariuszem Grochowskim oraz poranny rozruch z wicemistrzynią świata IFBB Bikini Fitness Natalią Damek.

Pasażerowie zostali ugoszczeni krakowskimi słodyczami od Ciuciu Cukier Artist oraz specjałami od mistrza w swojej dziedzinie Mateusza Gesslera, który jak sam przyznał, gotował wszędzie, ale w pociągu był to jego pierwszy raz. Był to miodownik na miodach z Małopolski oraz babka ziemniaczana z wędzonym pstrągiem z Ojcowa. Magicznymi sztuczkami oczarował nas iluzjonista Just Edi Show, który musiał brać lekcje u samego Harrego Pottera. W Warszawie dosiadł się do nas również Mariusz Kałamaga, który swoim stand‑upem wywołał jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych gości.

 

W Łodzi na dworcu pasażerowie mieli okazję sprawdzić swoje zdolności piłkarskie pod okiem profesjonalisty Krzysztofa Golonki. Pasażerowie do małopolskich pierogów, maczanki krakowskiej oraz obwarzanków z Żywego Muzeum Obwarzanka degustowali wspaniałe wina z trzech małopolskich winnic: Novi, Chodorowej oraz Chronów. Nikt nie mógł uwierzyć, że w Małopolsce mamy tak wspaniałe wina, a przede wszystkim, że jest ich tak wiele. Nie mogło zabraknąć sportowych akcentów z Karoliną Bojar-Stefańską – sędziną piłkarską, rugbistami oraz Aleksandrą Jarecką – szpadzistką i zawodniczką Igrzysk. Odbył się też trening z Martą Kruk znaną w social media jako Codziennie Fit.

We Włoszczowej niespodziankę zrobili tajemniczy pasażerowie – aktorzy z Teatru Groteska w strojach ze spektaklu Stanisława Lema. Podczas trwania całej trasy wystąpiły gwiazdy RMF FM: Stan Zapalny, Anastazja Maciąg, Dominik Dudek oraz Natalia Zastępa.

To nie wszystko, czego pasażerowie mogli doświadczyć. W pociągu była także ogólnodostępna biblioteczka z książkami oraz grami planszowymi z całego regionu, ścianka do zdjęć, a ekrany PKP Intercity wyświetlały filmy naszych partnerów oraz tematyczne spoty kampanii „Małopolska-cel podróży”. Cały czas towarzyszył nam DJ, który grał przeboje wszech czasów w przerwach od aktywności czy koncertów. Każdy mógł wziąć udział w konkursach, w których do wygrania były m.in. wejściówki do Muzeum Lotnictwa, na warsztaty do Ciuciu Cukier Artist, czy na konkurencje Igrzysk Europejskich.

Stacja końcowa – Kraków Główny!

W końcu przyszedł czas na spektakularny finisz trasy w Krakowie. Lajkonik, wianki dla gości, tancerze w regionalnych strojach z zespołu Krakowiacy oraz orkiestra przywitały pociąg na krakowskim dworcu. Tak goście pożegnali się z pociągiem, a jednocześnie przywitali z Krakowem i Małopolską. Wszystko to, co działo się w pociągu, było na bieżąco relacjonowane na antenie radia RMF FM.

 

 

Jak zdobyć bilet na kolejne pociągi?

Już za dwa tygodnie 8.07 ruszamy z Warszawy do Nowego Sącza! Dwa pozostałe składy będą mknąć przez Polskę 22 i 29 lipca. Poniżej szczegóły!­

8 lipca: Warszawa Wschodnia – Kielce – Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz

22 lipca: Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Katowice – Kraków Główny – Zator

29 lipca: Wrocław Główny – Opole Główne – Gliwice – Katowice – Kraków Główny – Tarnów

Organizatorem kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków.

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca