PILNE! Była wiceprezydent Krakowa zatrzymana. I kilka innych osób

Musisz przeczytać

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, była wiceprezydent Krakowa Elżbieta K., odpowiedzialna kiedyś za planowanie przestrzenne, została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA zatrzymało również inne osoby – m.in. syna byłej wiceprezydent i wicedyrektorkę Zarządu Dróg Miasta Krakowa Janinę P.

Według naszych informacji do zatrzymania byłej wiceprezydent miało dojść w jej domu. Wicedyrektorkę ZDMK zatrzymano także w miejscu zamieszkania – rano nie pojawiła się w pracy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zatrzymania dokonano w związku ze sprawą prowadzoną od dwóch lat – śledztwo ma dotyczyć przychylności wobec deweloperów. Niewykluczone są dalsze aresztowania, bo śledztwo nadal trwa.

Centralne Biuro Antykorupcyjne oficjalne oświadczenie w sprawie akcji w Krakowie wydało dopiero w południe, kilka godzin po aresztowaniach. Potwierdza w nim nasze wcześniejsze informacje i ujawnia więcej szczegółów dotyczących śledztwa.

Z kolei po południu krótki filmik z jednym z zatrzymanych opublikowała małopolska policja. Jej funkcjonariusze brali udział w akcji w CBA nadzorowanej przez prokuraturę.

Jeszcze przed oficjalnym komunikatem CBA zareagował Urząd Miasta Krakowa oraz rzecznik ZDMK.

Oświadczenie UMK: „W związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zastępczyni dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz byłych pracowników urzędu pracujących w pionie nadzorowanym przez byłą zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa informujemy, że Urząd Miasta Krakowa nie posiada wiedzy na temat śledztwa prowadzonego przez organy ściągania, a tym samym nie ma możliwości odniesienia się do sytuacji. Deklarujemy jednakże wolę pełnej współpracy zarówno z prokuraturą prowadzącą śledztwo jak i z CBA, mając nadzieję, że jakiekolwiek wątpliwości dotyczące działalności pracowników samorządowych zostaną jak najszybciej wyjaśnione. Nie przesądzamy o winie, jednak ze względu na dobro śledztwa i Pani Dyrektor, do czasu wyjaśnienia sprawy zostanie ona przesunięta na inne stanowisko. Monika Chylaszek Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej”.

Oświadczenie rzecznika ZDMK: „W związku z zatrzymaniem zastępczyni dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa informujemy, że ZDMK nie posiada wiedzy na temat śledztwa prowadzonego przez organy ściągania, a tym samym nie ma możliwości odniesienia się do sytuacji. W siedzibie ZDMK nie są prowadzone żadne czynności. Deklarujemy jednakże wolę pełnej współpracy prowadzącymi śledztwo, mając nadzieję, że jakiekolwiek wątpliwości dotyczące działalności pracowników samorządowych zostaną jak najszybciej wyjaśnione. Michał Pyclik.”

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca