Plan miejscowy „Kobierzyńska – jest petycja do radnych. Jej autorzy nie chcą kolejnych bloków na Ruczaju

Fot. zielonakobierzynska

Na najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa radni zajmą się projektem planu miejscowego „Kobierzyńska”. Protestujący przeciwko zabudowie tego terenu kolejnymi blokami zbierają podpisy pod petycją do radnych – chcą zmiany tego planu i ograniczenia zabudowy.

„Wzywamy Państwa Radnych do uszanowania głosu mieszkańców, apelujących o ochronę zieleni w południowej części obszaru w jak największym stopniu” – czytamy w petycji, którą do soboty podpisało ok. 400 osób. Autorzy apelu przypominają, że do planu „Kobierzyńska” wpłynęło w pierwszej turze ponad tysiąc uwag, a w drugiej – ponad 400. – Zdecydowana część uwag mieszkańców została odrzucona. Uwzględniono natomiast część z uwag inwestorów dotyczących intensywności zabudowy – zwracają uwagę zwolennicy pozostawienia w rejonie Kobierzyńskiej jak największych obszarów niezabudowanych.

Były też wnioski o ograniczenie zabudowy i jej intensywności – uch autorzy nie chcą, by kilkupiętrowe bloki stanęły w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych.

Uwaga Kraków! Bardzo ważna petycja dla Ruczaju 👉 https://tiny.pl/r5tg4 👈 Podpisz – udostępnij – prześlij dalej ❗…

Posted by Akcja ratunkowa dla Krakowa on Saturday, January 9, 2021

„Szanowni Państwo Radni, zachowanie cennych terenów przyrodniczych to inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Miasta takie jak Paryż czy Wiedeń odrobiły już tę lekcję. Kraków nie powinien być od nich gorszy. Liczymy na dalekowzroczność Państwa Radnych” – apelują inicjatorzy petycji.

„Mieszkańcy nie sprzeciwiają się zabudowie „dla zasady”, lecz powołują się na poważne argumenty oparte na fachowych opracowaniach przygotowanych w samym Urzędzie Miasta. Wynika z nich, że przeznaczanie pod zabudowę terenów cennych przyrodniczo, a jednocześnie mających niekorzystne warunki dla inwestycji, nie ma merytorycznych podstaw. W uwagach mieszkańców wskazywano też na negatywny wpływ zabudowy wielorodzinnej na harmonię zabudowy w okolicy, a także na problemy z komunikacją, których nie naprawi planowana ul. 8 Pułku Ułanów” – argumentują przeciwnicy planu „Kobierzyńska”.

(red)

Zobacz także