Z którą partią dogada się nowy król PO?

Musisz przeczytać

– Nowoczesna to partia liberalna. Myślę, że czeka nas w przyszłości jakaś forma porozumienia. Nie powinniśmy walczyć ze sobą. Przeciwnik jest gdzie indziej – powiedział dziś rano przewodniczący krakowskiej Rady Miasta, Bogusław Kośmider (PO) na antenie Radia Kraków. Mówił także jaką propozycję dla obywateli będzie mieć partia pod wodzą nowego „króla” – Grzegorz Schetyny.

– Kończy się czas dyskusji i sporów personalnych a zaczyna się czas nowego szefa. Niech żyje król. On ma udowodnić, że wiedział co robić. To dobra osoba na trudne czasy – mówił Kośmider. – Przewodniczący wie co robi. To zawodnik wagi ciężkiej, ale na tyle doświadczony, że umie się zachować. To nie jest osoba pokazująca to od razu, ale po czynach go ocenimy. To był dobry krok. To zmieni układ w polityce i pokaże otwartą twarz PO na idee, środowiska i wyzwania. Polsce potrzebna jest partia centrowa,w której mogą się spotkać, co otwarci na ekonomię i ci, którzy twierdzą, że powinna być społeczna. PO to zaproponuje.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa odniósł się także do porozumienia PO z Nowoczesną. – Musimy się dogadać i zagospodarować jak największą część społeczeństwa i zaproponować im różne oferty. Będziemy stosowali obywatelskie metody. To moje zdanie, ale czeka nas wielka koalicja w przyszłości – powiedział Kośmider.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca