Po pikniku u Barczyków w Zagórzanach. Mnóstwo zeszytów, tornistrów i przyborów szkolnych. Także od Agaty Kornhauser-Dudy

1706 zeszytów, 104 plecaki, 768 różnego rodzaju bloków, 577 długopisów pojedynczych i 68 zestawów, 206 kompletów farb, 142 zestawy plasteliny, 118 piórników, 62 notesy oraz mnóstwo innych przyborów szkolnych – to efekty pikniku charytatywnego w Zagórzanach. Od ponad 20 lat organizują go Anna i Kazimierz Barczykowie, którzy zapraszają gości do pięknego ogrodu i proszą ich, by zamiast kwiatów przynieśli wyprawki szkolne. Tak zebrane dary trafiają do najbardziej potrzebujących dzieci.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa wspólnie z Małżonką Anną powróciliśmy do tradycji organizowania przez naszą rodzinę charytatywnego pikniku w Zagórzanach, który ma już ponad 20-letnią tradycję – mówi Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. W tym roku okazją były nie tylko imieniny gospodyni pikniku, ale także 45-lecia małżeństwa Anny i Kazimierza Barczyków.

Goście jak zwykle dopisali. – Dzięki hojności Darczyńców podczas pikniku charytatywnego w Zagórzanach zebraliśmy 1706 zeszytów, 104 plecaki, 768 różnego rodzaju bloków, 577 długopisów pojedynczych i 68 zestawów, 206 kompletów farb, 142 – plasteliny, 118 piórników, 62 notesy, poza tym mnóstwo innych przyborów – wylicza Kazimierz Barczyk.
Okazuje się, że zaproszeni gości, którzy nie mogli pojawić się w Zagórzanach, przesyłają życzenia i dary dla dzieci. Tak zrobiła m.in. zona prezydenta Andrzeja Dudy – Agata Kornhauser Duda, która wraz z życzeniami przekazał pięć tornistrów.

Zebrane dary tak jak dotychczas przekażemy potrzebującym dzieciom ze szkół z okolicznych miejscowości, m.in.: Zagórzan, Gdowa, Pierzchowa, Niegowici, Łapanowa oraz podopiecznym Ośrodków Terapii Zajęciowej w Podolanach, Zagórzanach i Łapanowie. W tym roku szczególnie akcja charytatywna obejmie również część spośród 320 dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, które zamieszkały na terenie gminy Gdów – podkreśla Kazimierz Barczyk.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie