Pobili 17-latka sztachetami z gwoździami, bo… źle rzucał piłką do kosza

fot. KWP Kraków

Zwyrole z Nowej Huty wylądowali tam gdzie ich miejsce – w areszcie. Trzech młodych mężczyzn pobiło 17-letniego Ukraińca. Po zatrzymaniu, tłumaczyli, że zaatakowali chłopaka, bo źle rzucał piłkę do kosza.

Do sytuacji doszło pod koniec kwietnia na jednym z osiedli w Nowej Hucie. 17-letni Ukrainiec wraz ze swoim polskim rówieśnikiem przebywał na przyszkolnym boisku gdzie grali w kosza. W pewnym momencie obok boiska pojawiło się 3 młodych mężczyzn, którzy zaczęli zaczepiać 17-latka. Kiedy w obronie zaczepianego stanął jego polski kolega, został brutalnie odepchnięty i uderzony przez jednego ze sprawców. Od przepychanek słownych napastnicy przeszli teraz do rękoczynów.

Z pobliskiego ogrodzenia wyłamali drewniane pale (w tym zakończone gwoździami) i zaczęli nimi okładać 17-latka, po czym ukradli mu piłkę i uciekli. Scenę pobicia widział przypadkowy przechodzeń, który wezwał na miejsce Policję. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do penetracji terenu i po kilkunastu minutach w okolicach Ronda Czyżyńskiego zatrzymali wszystkich 3 sprawców pobicia.

20-latek usłyszał zarzuty znieważania osoby ze względu na jej przynależność narodową (art. 257KK), zarzut naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 KK) oraz pobicia (art.159 KK). Pozostali dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na charakter czynu oraz brutalność sprawców Sąd (w dniu 27 kwietnia) zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(wm, krakow.pl)

fot. KWP Kraków

Zobacz także