Pod koniec czerwca otwarcie hotelu w dawnym „szkieletorze” (WIZUALIZACJE)

26 czerwca zaplanowano otwarcie hotelu Radisson Red Kraków na terenie kompleksu Unity Centre przy rondzie Mogilskim, którego głównym obiektem jest wieżowiec Unity Tower.

Unity Centre to największe w Krakowie, wielofunkcyjne centrum biznesowe złożone z pięciu budynków. W skład kompleksu wchodzą trzy biurowce, w tym najwyższy w stolicy małopolski gmach o nazwie Unity Tower, który mierzy 102,5 metra wysokości.

Słynny wieżowiec powstawał przy rondzie Mogilskim od… 1975 roku. Po czterech latach od inauguracji inwestycji, budowa została wstrzymana ze względów finansowych. W późniejszym okresie zmieniali się właściciele budynku, a kolejne pomysły na jego zagospodarowanie okazywały się nietrafione. Niedokończony obiekt dorobił się wśród krakowian miana „szkieletora”. Budowę wieżowca sfinalizowano dopiero w 2020 roku przypomina krakowski oddział portalu Nasze Miasto.

Hotel Radisson Red Kraków zlokalizowany będzie w budynku znajdującym się po lewej stronie od wejścia na główny plac kompleksu Unity Centre. Hotel będzie oferował łącznie 229 pokoi – 220 standardowych typu superior z balkonami, 8 typu suite i 1 apartament prezydencki. Do dyspozycji gości powstanie również 6 multifunkcjonalnych sal konferencyjnych, restauracja all day dining oraz fitness. Centralnym punktem hotelu ma być lobby z wewnętrznym atrium biegnącym przez całą wysokość budynku, w którym znajdą się trzy panoramiczne windy. 

Na terenie Unity Centre powstanie również Radisson Serviced Apartments Kraków oferujący 46 komfortowo urządzonych mieszkań w różnych układach funkcjonalnych, co rozszerzy ofertę kompleksu o możliwość długoterminowego pobytu. Apartamenty będą miały 27 do 92 metrów kwadratowych. Za wyjątkiem apartamentów typu studio, wszystkie dysponowac mają prywatnym tarasem. Apartamenty typu studio będą wyposażone w lodówkę i kuchenkę mikrofalową, a większe apartamenty z jedną i dwoma sypialniami posiadać oddzielne salony i w pełni wyposażone aneksy kuchenne.

Hotel posiadał będzie włoską restaurację Filini, której menu inspirowane będzie klasycznymi włoskimi przepisami pochodzącymi z różnych regionów. Uzupełnieniem oferty będzie przestrzeń konferencyjna, ulokowana w głównym budynku hotelu o łącznej powierzchni około 300 mkw. W skład powierzchni wchodzą sale 10-osobowe oraz jedna 140-osobowa.

Oficjalne otwarcie pokoi hotelowych oraz apartamentów kompleksu Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków zaplanowano na 26 czerwca br.

Przypomnijmy, że minęły ponad trzy lata od otwarcia Unity Tower, najwyższego budynku w Krakowie (102,5 metra). Pandemia opóźniła zagospodarowanie tego obiektu, który wcześniej potocznie był nazywany „szkieletorem”.

W głównej wieży kompleksu znajdują się powierzchnie biurowe, które stopniowo są wynajmowane i zagospodarowywane. Jedną z największych atrakcji Unity Tower ma być ogólnodostępna restauracja na dwóch najwyższych piętrach z tarasem. Z góry można będzie podziwiać niepowtarzalne widoki na panoramę Krakowa. Więcej o nowych restauracjach pisaliśmy tutaj: 

Na szczycie najwyższego budynku w Krakowie powstanie restauracja z tarasem

Najnowsze

Co w Krakowie