Podpisano umowę na budowę szkoły dla 670 uczniów

Niebawem rozpocznie się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 przy ulicy Grochowej. W ciągu dwóch lat powstanie szkoła o powierzchni  ok. 7,6 tys. m2, w którym znajda się  znajdą się min.: 24 sale lekcyjne (w tym cztery pracownie), sala gimnastyczna wraz z trybunami, ścianką wspinaczkową i siłownią, a także świetlica, biblioteka, klub uczniowski, harcówka, gabinet lekarski, gabinet stomatologa, kuchnia, jadalnia. Całkowity koszt budowy  wyniesie 64 mln zł.

We wtorek, 27 września, w siedzibie Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisano umowę na realizację inwestycji z wyłonionym w przetargu Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym ŁĘGPRZEM Sp. z o.o

Szkoła pomieści ok. 670 uczniów i ok. 80 nauczycieli oraz personelu szkolnego i będzie to jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w mieście.  W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7,6 tys. m2 znajdą się min.: 24 sale lekcyjne (w tym cztery pracownie), sala gimnastyczna wraz z trybunami, ścianką wspinaczkową i siłownią, a także świetlica, biblioteka, klub uczniowski, harcówka, gabinet lekarski, gabinet stomatologa, kuchnia, jadalnia.

fot. MCOO w Krakowie

– Przewidziano również utwardzenie terenu wokół budynku (budowa chodników, dróg wewnętrznych i parkingów z 17 miejscami postojowymi, wraz z elementami małej architektury tj.: ławeczkami, lampami, stojakami rowerowymi czy koszami na śmieci). Na dachu budynku znajdzie się także instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 30 kW.  Budynek będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki szerokim korytarzom, sanitariatom dla niepełnosprawnych oraz windzie wewnętrznej – informuje Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

fot. MCOO w Krakowie

Umowę zawarto z terminem realizacji do końca II kwartału 2026 roku. W bieżącym roku planuje się opracowanie dokumentacji projektowej, a już na początku przyszłego roku rozpoczną się roboty budowalne. Całkowity koszt budowy (bez zakupu wyposażenia) wyniesie 64 mln zł.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie