Podwórko w centrum Krakowa odzyskało blask

Zakończyła sie rewitalizacja podwórka przy ul. Józefińskiej 24, 24a i Limanowskiego 13 w Krakowie. Prace zostały wykonane w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji w Krakowie.  

Podwórko znajdujące się pomiędzy budynkami położonymi przy ul. Józefińskiej 24, 24a i Limanowskiego 13 stanowi przestrzeń, z której korzystają nie tylko mieszkańcy przylegających budynków. Podwórko to jest bowiem popularnym skrótem uczęszczanym przez osoby, które przechodzą pomiędzy pl. Bohaterów Getta, a Rynkiem Podgórskim.

Przeprowadzone prace miały na celu przede wszystkim rewitalizację zdegradowanego obszaru. Prace projektowe wykonano w formule partycypacyjnej. Przygotowanie projektu zostało poprzedzone warsztatami z udziałem mieszkańców, w trakcie których zebrano oczekiwania i przedyskutowano poszczególne proponowane przez projektantów rozwiązania. Następnie dokumentacja uzyskała aprobatę Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż podwórko znajduje się na terenie obszaru wpisanego do rejestru zabytków

W ramach prac wykonano m.in.: rewitalizację zieleni znajdującej się na terenie podwórka wraz z wykonaniem nowych nasadzeń krzewów i kwiatów,  remont nawierzchni zarówno ciągów pieszych jak i jezdnych wraz z likwidacją barier architektonicznych, montaż oświetlenia zewnętrznego oraz monitoringu, montaż elementów małej architektury (koszy na śmieci, kwietników, stojaków na rowery, pergoli, tablicy edukacyjnej i informacyjnej), remont altany śmietnikowej.

Zadanie przeprowadzone zostało przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie w partnerstwie ze Wspólnotą Mieszkaniową budynku przy ul. Limanowskiego 13 w Krakowie.

fot. ZBK w Krakowie

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie