Podwyżki cen biletów MPK. Radni już je krytykują

Prezydent przekazał radnym projekt uchwały w sprawie nowego cennika biletów MPK. Jego uchwalenie przyniesie spore podwyżki. Radni już komentują i krytykują propozycje drastycznych podwyżek. A to może oznaczać, że Rada Miasta może odrzucić prezydencki projekty.Albo go skorygować

Nowy cennik biletów MPK zakłada, że bilet miesięczny będzie można kupić tylko na sieć. Zmienią się też bilety jednorazowe. I będzie drożej. 

Co na to radni?

– Trzeba to powiedzieć jasno – tak duże podwyżki oznaczają de facto spadek przychodów. Ludzie zaczną po prostu jeździć na gapę albo samochodem – tak nowy cennik biletów ocenia radny Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. I sugeruje, że to raczej „propozycja wyjściowa do rozmów z radnymi”.

Trzeba to powiedzieć jasno- tak duże podwyżki oznaczają de facto spadek przychodów. Ludzie zaczną po prostu jeździć na gapę albo samochodem. Rozumiem zatem, że jest to propozycja wyjściowa do rozmów z radnymi.

Posted by Łukasz Wantuch on Wednesday, September 9, 2020

Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta, nie pozostawia żadnych złudzeń, jak będzie głosował on i jego koledzy z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Radni PiS nie zagłosują za podwyżkami. Według Michała Drewnickiego podwyżki wpłyną negatywnie zarówno na budżety domowe, jak i samą komunikację miejska, bo wiele osób przestanie nią jeździć, a przerzuci się na samochody.

‼️ Kolejne podwyżki zaproponował Prezydent Majchrowski przesyłając projekty uchwał. Taka polityka prowadzi do wyciągania…

Posted by Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa on Wednesday, September 9, 2020

(GEG)

Radny chce automatycznej kontroli w strefie płatnego parkowania w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie