Radny chce automatycznej kontroli w strefie płatnego parkowania w Krakowie

fot. KRKnews.pl

Radny Łukasz Sęk proponuje autoamatyczne kontrole w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Taki system stosowany jest w Warszawie. W interpelacji do prezydenta miasta radny pyta, czy czy możliwe jest przeprowadzenie testów samochodu z kamerami podobnego jak w stolicy.

„Zwracam się do Pana w sprawie automatycznej kontroli w strefie płatnego parkowania” – czytamy w interpelacji radnego Łukasz Sęka skierowanej do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Radny jako dobry przykład stosowania systemu wyłapywania kierowców, którzy zaparkowali bez wniesienia opłaty, podaje Warszawę.

„Od stycznia tego roku funkcjonuje system elektronicznej kontroli strefy płatnego parkowania realizowany przy pomocy samochodu z kamerami. Obecnie uruchamiany jest już trzeci pojazd w tym celu. Od 7 stycznia do 31 lipca dwa auta skontrolowały w sumie 679 741 pojazdów zaparkowanych w strefie. Wystawiono 100 241 opłat dodatkowych na kwotę ponad 5 mln zł. co daje wpływy z mandatów na kwotę ponad 5 milionów złotych” – podaje Łukasz Sęk.

Prawie 700 tys. skontrolowanych samochód i ponad 100 tys. wystawionych mandatów😱 To efekt 7 miesięcy automatycznej…

Opublikowany przez Łukasza Sęka Radnego Miastę Krakowę Czwartek, 3 września 2020

Radny przypomina też, że takie rozwiązania były analizowane w Krakowie (przynajmniej takie informacje pojawiały się w mediach), ale jednak nie zostały wdrożone. Według niego automatyczna kontrola mogłaby być przydatna szczególnie, że strefa w Krakowie została w ostatnim czasie powiększona.

„Zwracam się do Pana z prośbą o informację czy możliwe jest przeprowadzenie testów samochodu z kamerami podobnego jak w Warszawie oraz w przypadku pozytywnego wyniku testów zakup podobnych pojazdów w celu kontroli Strefy Płatnego Parkowania” – czytamy w interpelacji Łukasz Sęka.

(GS)

Zobacz także