Mają go! A on ma zarzuty i grożą mu bardzo surowe kary

Policja informuje, że namierzyła kierowcę, który zawrócił w tunelu pod Luboniem Małym, w ciągu drogi ekspresowej S7. 35-letni mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia trzech wykroczeń. Grożą mu bardzo surowe kary.

Kierowca usłyszał zarzuty popełnienia trzech wykroczeń: zawracania w tunelu, jazdy „pod prąd” oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie zostało również zatrzymane prawo jazdy. – Materiały z tego zdarzenia trafią do sądu gdzie za takie zachowanie grozi mu grzywna do 30 000 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata – informują policjanci.

Filmik pokazujący bardzo niebezpieczne zachowanie kierowcy w tunelu pod Luboniem Małym opublikowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Nagranie potwierdza, że niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy nie mają znaczenia – podkreślają drogowcy. I przypominają , że takie poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu. – Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa za każdym razem przekazujemy Policji – ostrzega GDDKiA. Kierowca to 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego.

Kilka dni po otwarciu tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym, GDDKiA prezentowała film z nieodpowiedzialnymi kierowcami zatrzymującymi się w tunelu, by zrobić selfie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie