Polityk z Krakowa o szczepionkach. „Segregacji nie było, nie ma i nie będzie”

Musisz przeczytać

– Ministerstwo zakłada, że 1 września wracamy do szkół i nauki w trybie stacjonarnym – powiedział wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki w Radio Kraków.

– Mówimy o stanie na dzisiaj. Ten poziom zakażeń nie jest wielki, chociaż widzimy wzrost. Także w Małopolsce wskaźnik jest stosunkowo wysoki. Powyżej 1. Ministerstwo edukacji i nauki zakłada, że 1 września wracamy do szkoły w trybie stacjonarnym. Trudno jednak w środku wakacji psuć nastroje i dyskutować o powrocie do szkół. Uczniom życzę, żeby kolejne dni im mijały na wspaniałym wypoczynku. Niech myślą powoli o powrocie do normalności. Tak czy inaczej musimy być przygotowani do powrotu do szkoły. W jakim to będzie trybie? Na dzisiaj w stacjonarnym – powiedział wiceminister w Radio Kraków.

Bernacki wypowiedział się też na temat sugestii zespołu ds. Covid-19 PAN, który rekomenduje, by niezaszczepieni nauczyciele nie mieli kontaktu z uczniami, z kolei niezaszczepieni uczniowie powinni zostać w domach podczas szczytu zakażeń. – Jest informacja, czy sugestia ze strony środowiska PAN. Ona jest o tyle cenna, że wskazuje na znaczenie szczepień. Ministerstwo, ani nikt w tej przestrzeni publicznej nie zdecydowałby się na to, żeby dokonać segregacji w Polsce. Jej nie było, nie ma i nie będzie – dodał polityk z Krakowa.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca