Nocny pościg ulicami Krakowa. Motocyklista odpowie nie tylko za ucieczkę przed policją

Musisz przeczytać

25-letni motocyklista uciekał przed policją ulicami Krakowa. Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy wpadł na ogrodzenie. Teraz odpowie za szereg przewinień

W niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku, około godz. 21:30, na skrzyżowaniu ulicy Starowiślnej i Dietla policjant  wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pełniący służbę na motocyklu zauważył innego motocyklistę, jadącego bez włączonych świateł. Policjant po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydał kierującemu polecenie do zatrzymania, które to kierujący zignorował i odjechał w kierunku ul. Dietla.

Podczas ucieczki, kierujący motocyklem Kawasaki popełnił szereg wykroczeń m.in. nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie zastosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) oraz B-21 (zakaz skrętu w lewo).

Na skrzyżowaniu ul. Łazarza z ul. Kołłątaja uciekający nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad motocyklem i uderzył w ogrodzenie. Motocyklista doznał obrażeń ciała, więc na miejsce wezwano niezwłocznie pomoc medyczną.

Policjanci sprawdzili kierującego oraz pojazd w policyjnej bazie i okazało się, że mężczyzna posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu dało wynik pozytywny. W trakcie czynności sprawdzających policjanci zauważyli, jak motocyklista wyrzuca susz roślinny koloru zielonego oraz białą substancję. Obie substancje będą badane laboratoryjnie pod kątem zawartości substancji niedozwolonych. Mężczyzna usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem narkotyków oraz podczas obowiązywania zakazu. Odpowie również za szereg wykroczeń przeciw przepisom ruchu drogowego.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca