Poseł PiS interweniuje w sprawie kościoła na Wesołej. Nie chce tam klubu nocnego

Fot. konsultacjewesola.pl

„Pomóż obronić kościół przy ul. Kopernika w Krakowie przed desakralizacją” – apeluje poseł PiS Michał Woś. I informuje, że podjął w tej sprawie interwencję poselską. Zachęca też do składania uwag do projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Wesołej, które uniemożliwią przekształcenie obiektu sakralnego w pub, klub nocny czy restaurację.

– Prezydent Krakowa zmienił projekt planu zagospodarowania przestrzennego i wbrew przyjętej praktyce wykreślił przeznaczenie budynku XVII-wiecznego kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP na „usługi związane z kultem religijnym” – twierdzi poseł Michał Woś. – Usunięcie tego zapisu w praktyce pozwala z kościoła zrobić pub, klub nocny, restaurację czy sklep (jeśli zagwarantują te funkcje ochronę zabytku) – dodaje. I apeluje: Nie pozwólmy na to!

‼️Pomóż obronić kościół przy ul. Kopernika w Krakowie przed desakralizacją. Podjąłem w tej sprawie interwencję poselską…

Posted by Michał Woś on Tuesday, January 19, 2021

Inicjatywa posła spotkała się z różnymi reakcjami. Oprócz pochwał są też głosy krytyczne zwracające uwagę, że kuria metropolitalna nie chce odkupić kościoła przy Kopernika.

– Żaden radny nie pozwoli na rozdanie kilkudziesięciu milionów. Za darmo nie dostaną – twierdzi Alicja Szczepańska, radna niezależna. I podkreśla, że w Krakowie ponad połowa ludzi nie uczestniczy w praktykach religijnych, a kościół został kupiony z pieniędzy podatników. – Niech PiS da albo kuria. Rząd Krakowowi nic nie dał z dotacji unijnych i mamy gorzej od innych miast. Jak można nabierać się na taką ściemę polityczną. Jestem przeciw i w Radzie będę głosować przeciw rozdawnictwu. Jakoś nikogo nie boli że w synagogach są muzea – argumentuje radna.

(GS)

Zobacz także