Poseł z Krakowa nie był na ważnym głosowaniu. „Nie było alertu, że trzeba przyjść wcześniej”

– Już jestem w Sejmie. Wcześniej zajmowałem się dziećmi. Nie było alertu, że trzeba być wcześniej. Waga tych głosowań jest przeceniana, PiS i tak postawiłby na swoim. Większym problemem jest to, że opozycja nie wie, jak zareagować na te ustawy – stwierdził w rozmowie z OKO.press Maciej Gdula z Lewicy. 

Opozycja mogła odnieść w końcu zwycięstwo w Sejmie, przegłosowując zdjęcie z obrad ustawy dyscyplinującej. Rano odbyło się głosowanie nad porządkiem obrad. W tym czasie nieobecnych było aż 34 posłów PiS. Zamiast głosowania posłowie KO, Lewicy i PSL mieli inne rzeczy na głowie…

Gdyby opozycja stawiła się w komplecie 213 osób, to bez problemu uzyskałaby większość. Na głosowanie nie wstawiło się aż 40 opozycjonistów w tym 11 z KO, 12 z Lewicy i 7 z PSL. W sejmowych ławach nie zasiedli m.in. Grzegorz Napieralski, Wanda Nowicka czy Jagna Marczułajtis-Walczak. 

Proszę Państwa, nie zdążyłem dziś na pierwsze głosowanie w Sejmie. Ze względów losowych dotarłem na Wiejską 5 minut po…

Posted by Maciej Gdula on Thursday, December 19, 2019

– Żałosne wytłumaczenie. Wstyd, żeby nie zdążyć do pracy, kiedy ważą się losy naszego narodu. Hańba – napisała pani Lena. 

– Niestety, ale po raz kolejny okazuje się. że macie tzw. ludzi w dupie. I nie chodzi mi konkretnie o Pana. Ludzie mają czas i ochotę protestować, stoją na zimnie i w deszczu, marzną, zdzierają gardła, a Wam się nawet nie chce wcześniej wstać – stwierdził pan Piotr. 

– Strasznie jestem rozczarowana. I naprawdę niewiele dadzą te przeprosiny. Jak idiotka sterczałam wczoraj pod krakowskim Ratuszem, prosto po pracy tam biegłam w nadziei, że mamy inne rozdanie w sejmie, inne w senacie, że może coś się zmienia. Tak cholera na Pana liczyłam, ech – stara idiotka ze mnie – komentuje pani Ilona. 

Z kolei Jagna Marczułajtis-Walczak nie napisała przeprosin dla swoich wyborców. Dodała za to wczoraj zdjęcia z manifestacji w Nowym Sączu. 

#DziśSędziowieJutroTy Brawo Nowy Sącz. 👏👏

Posted by Jagna Marczułajtis-Walczak on Wednesday, December 18, 2019

– Naprawdę trzeba mieć tupet. Nie powinna Pani mieć mandatu poselskiego, skoro na tak ważnym głosowaniu Pani nie ma – napisała pod zdjęciem pani Izabela.

– Szanowna Pani Poseł, co spowodowało, że nie była Pani obecna na dzisiejszym głosowaniu dotyczącym ustawy kagańcowej – pyta pani Zuzanna. 

Więcej przeczytacie w OKO.press.  

js/OKO.press

Najnowsze

Co w Krakowie