Prezes Wisły nieźle namieszał. Piszą o nim największe gazety w Europie

Jarosław Królewski znów postanowił zabawić się sztuczną inteligencją, a efekt podchwyciły największe europejskie gazety. „O mój Boże” – skomentował całe zamieszanie prezes Wisły.

Wisły niedawno stanęła przed problemem wyboru nowego trenera. Po dymisji Radosława Sobolewskiego, ekipę do końca rundy prowadził Mariusz Jop, ale później stało się jasne, że krakowianie będą potrzebowali nowego szkoleniowca.

W tej sytuacji Królewski postanowił, że nowego trenera w dużej mierze wskaże… sztuczna inteligencja. Stworzony przez nią model odrzucał kolejnych kandydatów, aż w końcu zdecydowano, że Wisła zatrudni Alberta Rude.

Wygląda jednak na to, że przy Reymonta spodobało się przerzucanie trenerskich CV, ponieważ Królewski teraz opublikował listę trenerów, którzy mogliby poprowadzić… FC Barcelonę.

Wiadomo, ze Katalończyków z końcem sezonu opuści Xavi Hernandez, więc prezes Wisły wykreował listę kandydatów, którzy mogliby zająć jego miejsce.

Tego jeszcze nie było. Prezes Wisły Kraków znalazł trenera dla… Barcelony

Najpierw była to niewinna zabawa, ale kilkanaście godzin później listę kandydatów od Królewskiego zaczęły przedrukowywać największe gazety w Europie. Najpierw zrobiła to Marca, później Goal.com oraz Milannews 24. Za nimi przedruki zaczęły pojawiać się w kolejnych i kolejnych mediach.

„Jarosław Królewski jednym posunięciem zrobił dla polskiego klubu sportowego większe zasięgi w skali globalnej, niż wszystkie polskie agencje marketingu sportowego przez ostatnie trzy lata” – skomentował Jakub Muller, współwłaściciel Marketingu przy Kawie.

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie