Prezydent Jacek Majchrowski: Jan Paweł II kochał Kraków i na zawsze odmienił jego losy

Musisz przeczytać

– Kraków był ukochanym miastem papieża i mieszkańcy darzyli go taką samą miłością. Moment, w którym Karol Wojtyła został wybrany na papieża, na zawsze odmienił losy Krakowa – tak o Janie Pawle II mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w nagraniu z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Ale przez 40 lat związany był z Krakowem i stąd wyruszył na konklawe do Rzymu, gdzie 16 października 1978 roku został wybrany na papieża.

– Moment, w którym Karol Wojtyła został wybrany na papieża, na zawsze odmienił losy Krakowa, który stał się miastem papieskim, odwiedzanym przez tysiące ludzi chcących przejść papieskim szlakiem – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w specjalnym nagraniu z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska przygotowały szereg uroczystości i propozycji upamiętnienia papieża Polaka. Obchody rozpoczęły się już w sobotę i potrwają do poniedziałku. Z powodu koronawirusa wszystko odbywa się online.

– Niestety w tej chwili nie jesteśmy w stanie obejść tych uroczystości w sposób godny, tak jakbyśmy chcieli, natomiast postanowiliśmy zrobić miasto miastem papieskim – ubraliśmy je we flagi papieskie, w kolory papieskie po to, aby chociaż w taki sposób oddać mu hołd – powiedział prezydent Majchrowski.

GS

Zbliża się 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystości i obchody głównie online

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca